Liber.ac

OB ŠTUDIJU
Študijske strani

Sistematski pregledi za zamudnike

Obveščamo vas, da se bojo sistematski pregledi za študente, ki so bili vabljeni, a se pregleda niso udeležili, izvajali od 20. 6. 2018 dalje.

Za termin se obrnite na Zdravstveni dom za študente UL (Aškerčeva 4, 1000 Ljubljana) in sicer:

1. preko elektronske pošte (valentina.slana@zdstudenti.si) - ob prijavi navedite fakulteto, letnik in stopnjo študija,
  2. osebno pri sestri na preventivi,
  3. po telefonu (01 200 74 22) med 6.00 - 9.30 uro ter med 13.00 - 13.30 uro.

OPOZORILO: V Zdravstvenem domu vse študente obveščajo, da se na podlagi 23. člena Zakona o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju (UL RS, št. 72/06) študentom zagotavlja plačilo preventivnega sistematičnega pregleda le do dopolnjenega 26. leta starosti oz. (UL RS, št. 61,17) največ do konca študijskega leta, v katerem dopolnijo 26 let. Izven tega študenti, kljub temu, da redno študirajo in imajo urejen status študenta, niso upravičeni do brezplačnega sistematičnega pregleda študenta (pregled stane 38 evro).

PRIJAVA IN ODJAVA OD IZPITOV (za študente 1. in 2. stopnje)

V skladu z novim Statutom UL in Študijskim redom UL se je spremenil 18. člen PRAVILNIKA O IZPITNEM REDU FF, ki pravi:

Rok za prijavo na izpit ne sme biti daljši od treh tednov. Študent se lahko prijavi na izpit najkasneje 5 dni pred razpisanim rokom izpita. Študent je odgovoren za pravilno in popolno prijavo na izpit. Študent lahko opravlja izpit, če se je nanj pravočasno prijavil.

Študent se lahko odjavi od izpita najkasneje do poldneva (do 12h) dan pred izpitom.

05.06.2018

Objavljen razpis za financiranje študijskega oz. znanstvenega obiska študentov v tujini

Spoštovani,

obveščamo vas, da je na spletni strani  Javnega štipendijskega, razvojnega, invalidskega in preživninskega sklada Republike Slovenije objavljen sledeči razpis:

Javni razpis za financiranje študijskega oziroma znanstvenega obiska študentov v tujini (256. JR)
Predmet javnega razpisa je štipendiranje študijskih oziroma znanstvenih obiskov dodiplomskih, magistrskih ali doktorskih študentov, vpisanih na visokošolskih zavode v Republiki Sloveniji, pri slovenskih profesorjih, ki delujejo na akreditiranih ustanovah v tujini.
Sredstva so namenjena štipendiranju vsaj 3 do največ 10 tedenskega študijskega ali znanstvenega obiska študentov v tujini v obdobju od 1. 1. 2018 do vključno 31. 12. 2018.

FF izobražuje študente in ustvarja vrhunske izobražence z odprtim in kritičnim mišljenjem na področju humanistike in družboslovja ter izobraževanja učiteljev s teh področij.

EDUROAM

Fakulteta je opremljena z brezžičnimi oddajniki. Na voljo je brezžično akademsko omrežje Eduroam. Dostop do tega omrežja je na voljo vsem vpisanim študentom/študentkam in zaposlenim na fakulteti. Do omrežja Eduroam lahko dostopate povsod, kjer je na voljo signal (doma in v tujini).

Univerza v Ljubljani
FF - Filozofska fakulteta