100 let germanistike na Slovenskem

Ob 100. obletnici germanistike na Slovenskem organizira Oddelek za germanistiko Filozofske fakultete (deloma v sodelovanju z Oddelkom za zgodovino) 24. oktobra 2019 Dan germanistike, na katerem se bo zvrstila vrsta dogodkov.

Osrednji del, na katerem bodo mdr. v sliki in besedi osvetlili prvih 100 let germanistike (slavnostna govornica zasl. prof. dr. Neva Šlibar), predstavili jubilejni zbornik v čast prof. dr. Siegfrieda Heusingerja in odprli razstavo o nestorju germanistike Jakobu Kelemini, se bo začel v Modri sobi ob 12.00 uri. V dopoldanskem času organizirajo srečanje z alumni, predstavitev 20 let študentske revije alleMANIAK in predstavitev sodelovanja z Oddelkom za zgodovino, popoldne pa predstavitev mednarodnega sodelovanja (vključno z monografijo Pogled v negotovo), predavanje dr. Clemensa Ruthnerja in spoznavno srečanje študentov germanistike.

Vabljeni!

Slike: