Predstavitev multidisciplinarne zbirke ProQuest One Academic

Spoštovani,

Osrednja humanistična knjižnica Filozofske fakultete UL se je s ponudnikom ProQuest dogovorila za možnost testiranja multidisciplinarne zbirke s celotnimi besedili člankov, e-knjig, doktorskih disertacij ter magistrskih nalog, novic in video vsebin ProQuest One Academic. Testni dostop je omogočen do 5. decembra 2019 na naslovu: https://search.proquest.com.

ProQuest One Academic je multidisciplinarna zbirka, ki na enotni platformi ProQuest omogoča iskanje vsebin po naslednjih informacijskih virih (opis ponudnika):

• ProQuest Central – ProQuest Central povezuje najpogosteje uporabljene baze podatkov, s čimer ustvarja najbolj celovito, raznoliko in relevantno multidisciplinarno zbirko podatkov o raziskavah; na voljo so vsebine z najpomembnejših področij, ki vključujejo poslovno dejavnost, zdravje in medicino (tudi zdravstveno nego), družbene vede, umetnost in humanistiko, izobraževanje, znanost, tehniko in religijo.
  • Academic Video Online – Academic Video Online je najobsežnejša zbirka pretočnih video vsebin, ki je na voljo knjižnicam; pripravljena je za izobraževanje in vključuje več kot 66.000 naslovov, ki pokrivajo široko paleto področij, vključno z antropologijo, poslovno dejavnostjo, svetovanjem, filmom, zdravjem, zgodovino, glasbo itd. Več kot 14.000 naslovov je na voljo ekskluzivno pri ProQuestu.
  • Academic Complete ­– Academic Complete ponuja knjižnicam cenovno ugodno kritično maso več kot 150.000 multidisciplinarnih e-knjig z neomejenim dostopom za več uporabnikov hkrati, z zmogljivimi raziskovalnimi orodji. Poudarek je na kakovosti, ne na količini, naslovi so izbrani ročno, sodelujejo vodilni založniki, podpirajo pa izobraževalne programe, trende na področju diplomiranja in nove programe.
  • ProQuest Dissertation & Theses Global (PQDT) ­– PQDT z več kot 4,5 milijona disertacij predstavlja najobsežnejšo zbirko disertacij in drugih del na svetu. Baza podatkov vključuje bibliografske citate za gradivo od del iz Evrope 17. stoletja do del, ki so bila sprejeta v zadnjem semestru.

Skupno ti viri predstavljajo širok izbor, ki je potreben v hitro spreminjajočem se okolju poučevanja in raziskav. Na naslednji povezavi so na voljo dodatne informacije o vsakem od virov: https://proquest.libguides.com/IZUM-PQ1Academic.

Profesorice in profesorje, knjižničarke in knjižničarje ter študentke in študente vljudno vabijo na predstavitev multidisciplinarne zbirke ProQuest One Academic (PQ1A), ki bo potekala dne 14. 11. 2019 od 10.00-12.00 ure v Modri sobi Filozofske fakultete. Predstavitev bo imela ga. Eva Czegledi, zastopnica ProQuesta za centralno in vzhodno Evropo.

Vljudno vabljeni in lepo pozdravljeni!