Pesniški maraton Novi verzi na stoletni univerzi

Prisrčno vabljeni na pesniški maraton Novi verzi na stoletni univerzi programa Kreativnega pisanja študentk in študentov magistrskega študija Oddelka za primerjalno književnost in literarno teorijo Filozofske fakultete UL pod mentorstvom Borisa A. Novaka. Pesniški večer bo v četrtek, 16. januarja 2020, od 18.00 ure dalje v Društvu slovenskih pisateljev (Tomšičeva 12, Ljubljana).

Poleg pesmi v slovenščini, ki so nastale v seminarskih skupinah enopredmetnega programa in pedagoškega modula, bomo imeli priložnost slišati tudi pesmi tujih študentk in študentov na študijski izmenjavi. Poseben poudarek bo na uglasbeni poeziji, ki jo bodo predstavili Matej Krajnc, Borja Bolčina ter Sandra Erpe. Večer bodo z branjem iz svojih del obogatili starejši kolegi in kolegice, ki so nekoč študirali na tem legendarnem oddelku: Dušan Merc in Gabriela Babnik z odlomkoma iz romanov, Vid Snoj s prevodi Paula Celana, Varja Balžalorsky Antić z novimi pesmimi, Aljaž Koprivnikar in Nina Kremžar s pesmimi iz pravkar izdanih prvencev ter trojka, ki vodi seminar – Laura Repovš, Veronika Šoster in Boris A. Novak.