Razpisi za študente

Program izmenjav z Japonsko

To je program, ki poteka na Univerzi v Tsukubi, Japonska in je namenjen študentom na 3. stopnji s področja cele humanistike. Študenti NE POTREBUJEJO znanja japonskega jezika, izbrani študentje pa prejmejo štipendijo JASSO (80.000yen na mesec). Več o razpisu najdete na povezavi; za podrobnejše informacijo pa se obrnite na doc. dr. Nagiso Moritoki Škof: nagisa.moritoki@guest.arnes.si z Oddelka za azijske študije. Rok za prijavo je 31. 7. 2016.

Poletna šola Graz International Summer School Seggau 2016 – Transformation, Transgressions, and Trust in Europe and the Americas

Objavljen je razpis za Poletno šolo Graz International Summer School Seggau 2016 – Transformation, Transgressions, and Trust in Europe and the Americas.

Več informacij o poletni šoli najdete v Prilogi 1 in Prilogi 2 ter na povezavi: http://international.uni-graz.at/en/gusegg/.

Objavljen je razpis Utrechtske mreže za raziskovalno delo.

Več o njem najdete na povezavi: https://www.uni-lj.si/mednarodno_sodelovanje_in_izmenjave/priloznosti_v_tujini/

Rok za oddajo prijav na Univerzo v Ljubljani je 10.9.2015.

The Mica and Ahmet Ertegun Graduate Scholarships in the Humanities

For very many years the University of Oxford has been renowned for the quality of its teaching and research, particularly in the Humanities.

In 2012 we launched an exciting and outstanding graduate programme - The Mica and Ahmet Ertegun Graduate Scholarships in the Humanities - that will enhance the experience of a number of scholars coming to Oxford to undertake graduate studies. We have just welcomed our fourth cohort of graduate students as Ertegun Scholars. As the attached brochure sets out, the Ertegun Scholars will enjoy unparalleled funding and the unique environment of Ertegun House in which to take forward their studies and research. We are immensely grateful to Mica Ertegun for her foresight and generosity. I hope very much that those of your students who are seeking to broaden their academic experience by moving to another institution will consider Oxford and the opportunity to apply for an Ertegun Scholarship. To echo Mrs Ertegun's own words, we aim to bring together the finest students in the world and give them a student experience available only through the Ertegun Programme. By doing so, we seek to create, in a broad range of disciplines and professions, the leaders of tomorrow.

CEEPUS

Prijavni roki:

• 15. januar: prijava/podaljšanje mrež (rok relevanten za koordinatorje mrež)
  • 15. junij: za štipendije za zimski semester
  • 30. oktober : za štipendije letni semester
  • 30. november: za t.i. "freemoverje"

Za več informacij si oglejte spletno stran: http://ceepus.scholarships.atCEEPUS in CEEPUS na FF (aktiven link na: zavihek CEEPUS, NA NOVI STRANI FF).

Aktualne razpise za bilateralne štipendije najdete na naslednjih spletnih straneh:

Veliko koristnih informacij in različnih razpisov pa najdete tudi na naslednjih spletnih straneh: