Digitalna knjižnica

Na tem mestu so zbrani različni informacijski viri, ki pokrivajo znanosti zastopane na Filozofski fakulteti. Razdeljeni so po tipih virov. V vsaki skupini so viri navedeni na vrhu strani skupaj s področjem, ki ga zastopajo. Več informacij o posameznem viru se nahaja pod več informacij.

Pri uporabi informacijskih virov upoštevajte Pogoje uporabe informacijskih virov!

Na voljo je dostop do novega vira

Elektronske knjige Loeb Classical Library

Loeb classical Library je zbirka elektronskih knjig, ki predstavlja celotno klasično dediščino. Uporabnikom približa originalna besedila v latinščini in grščini s prevodi v angleščino. V zbirko s vključena  epska in lirična poezija, tragedija, komedija, zgodovina, potovanja, filozofija, medicinska in matematična dela….

Do zbirke lahko dostopate s FF, Teološke fakultete in NUK  ali preko oddaljenega dostopa.

Die Musik und Geschichte in Gegenwart (MGG online)

Je nemška spletna enciklopedija glasbe. Vključuje celotno vsebino druge izdaje Die Musik in Geschichte und Gegenwart z vsemi posodobitvami, kar pomeni več kot 19.000 prispevkov, ki jih je napisalo 3.500 avtorjev in ki pokrivajo vsa področja raziskovanja glasbe. Iskalna orodja vira dopolnjujejo samodejni prevajalnik, možnosti ustvarjanja lastnih opomb, povezave na sorodne vsebine v RILM abstracts of music literature in uporabniški vmesnik, ki deluje tudi na mobilnih napravah.

RILM Music Encyclopedias

RILM Music Encyclopedias je zbirka celotnih besedil referenčnih del s področja glasbe. Trenutno vključuje več kot 40 naslovov (od 1775 do danes), vsako leto pa se priključijo novi. Vključuje več kot 260.000 geselskih člankov. Gre za svetovni vir, namenjen vsem raziskovalnim potrebam mednarodne glasbene skupnosti. Poleg širšega področja glasbe pokriva tudi popularno glasbo, opero, glasbene inštrumente, bluz in gospel. Prispevki so na voljo v angleškem in tudi v nekaterih drugih jezikih (nemškem, francoskem, italijanskem idr.).

Vključuje tudi Biographical Dictionary of Afro-American and African Music, Biographical Dictionary of Russian/Soviet Composers, Das Gothic- und Dark Wave Lexikon, Encyclopedia of the Blues, International Encyclopedia of Women Composers, Biographical Dictionary of Musicians, Handwörterbuch musikalischer Terminologie, Biographisch-bibliographisches Quellen-Lexikon (Eitner) idr. Seznam publikacij v RILM Music Encyclopedias je na spletni strani http://www.rilm.org/encyclopedias/

L’Année philologique

Od oktobra 2017 do decembra 2018 imamo na FF dostop do specializirane baze podatkov L’Année philologique.

Baza je namenjena iskanju strokovne in znanstvene literature s področja grške in rimske civilizacije. Pokriva naslednja področja: klasično filologijo, ki zajema zgodnja krščanska besedila in patristiko, grško in rimsko zgodovino, umetnost, arheologijo z numizmatiko in epigrafiko, filozofijo, religijo, mitlogijo, glasbo, znanost.

Obsega bibliografske podatke z abstrakti vseh zvezkov tiskane verzije bibliografije, ki izhaja od leta 1928 dalje.

Dostop iz prostorov FF

Oddaljeni dostop za člane OHK

TESTNI DOSTOP

Testni dostop do zbirke New Pauly

Brillova zbirka New Pauly je angleška verzija zbirke Der Neue Pauly, založnika J.B. Metzler. Zbirko odlikuje enciklopedični obseg in visok akademski nivo zbirke, interdisciplinarnost in sodobni pristop, jasna in dostopna prezentacija. Zbirka pokriva grško-rimski svet od 2. tisočletja pred našim štetjem do zgodnje srednjeveške Evrope. Predstavlja najnovejše stanje tradicionalnih in novih raziskav. Številna gesla so dopolnjena z zemljevidi in ilustracijami. Angleška verzija vsebuje tudi posodobljene bibliografske reference.

Testni dostop je možen za študente in zaposlene iz prostorov FF in z oddaljenim dostopom.

Založnik: Brill

Testni dostop je na voljo do: 9. 6. 2018.

HITRE POVEZAVE

DiKUL

RUL-Repozitorij Univerze v Ljubljani

Academic Search Complete (EBSCO)

Science Direct

JSTOR

Web of Science

Scopus

Katalog OHK FF

Moja knjižnica (podaljševanje izposojenega gradiva)

Vaša vprašanja in predloge lahko pošljete na elektronski naslov Digitalne knjižnice.