Knjižnica Oddelka za SLOVENISTIKO in Oddelka za SLAVISTIKO

Uradne ure

pon, sre 9-18

tor, čet, pet 9-14

Aktualne spremembe urnikov in poletni urniki.

E-naslov: ohk.sla@ff.uni-lj.si

Tel. št.: 01 241-13-00, 01 241 13 02

Zaposleni

Andreja Puc, viš. bibl.
Anka Polajnar, viš. bibl.
Kristina Pritekelj, viš. bibl.
Urška Skalicky, viš. bibl.
Urška Šavc, bibl.

Posebnosti knjižnice

Dostop do gradiva

Knjižnica nima prostega pristopa do knjižničnega gradiva. Gradivo je postavljeno po t. i. signaturah. Za uporabnike sta na voljo dve vrsti iskalih orodij:

• klasični katalogi
  • abecedno-imenski (starejši, za gradivo, prispelo pred letom 1962, in novejši, za gradivo, prispelo med letoma 1962 in 2011)
  • sistematski  (stvarni)
  • geselski
  • računalniški vzajemni knjižnični katalog COBISS+, (kjer se nahaja okoli 55 %  bibliografskih podatkov o gradivu, ki ga hrani knjižnica).
Roki izposoje

Rok izposoje gradiva:

• 1 mesec za znanstveno in strokovno literaturo,
  • 14 dni za leposlovje
  • 1 semester za jezikovne učbenike in podobno gradivo
  • 1 teden za slovarje, magistrske naloge in doktorske disertacije.

Če po izposojenem gradivu ni povpraševanja, je rok izposoje mogoče tudi podaljšati - preko COBISS+ – Moja knjižnica, po telefonu in preko el. pošte. Leksikone in diplomske naloge si je mogoče izposoditi le v čitalnico.

Gradivo si je mogoče izposoditi samo z veljavno študentsko ali člansko izkaznico ali indeksom. V knjižnici lahko uredimo tudi obveščanje o poteku roka izposoje preko elektronske pošte ali kot SMS sporočilo. Obvestilo prispe 3 dni pred datumom poteka.

Rezervacija gradiva

Gradivo je mogoče naročiti ali rezervirati osebno, po telefonu ali po el. pošti. Ob vrnitvi rezerviranega gradiva član prejme e-obvestilo. Prevzeti ga mora v 3 dneh.

Vračanje gradiva

Gradivo je mogoče vrniti:

• v oddelčno knjižnico med uradnimi urami,
  • v knjižni nabiralnik v pritličju pred sobo 37 v času odprtosti fakultete ali
  • s priporočeno pošto.
Čitalnica

Knjižnica Oddelka za slovenistiko in Oddelka za slavistiko nima svoje čitalnice. Uporabnikom je na voljo skupna čitalnica v sobi 015 (klet FF). Za čitalniško gradivo, ki še ni vneseno v COBISS, in diplomske naloge je potrebno v knjižnici pustiti osebni dokument.

Izobraževanje uporabnikov

Knjižnica izvaja organizirano uvajanje v uporabo knjižnice in informacijskih virov za študente 1. letnikov. Omogočamo tudi individualne inštrukcije za iskanje po OPAC-u ali za uporabo elektronskih informacijskih virov.

Obrazci

Obrazec za oddajo diplomskega dela

Pristopna izjava

Novo na policah

Novosti Knjižnice Oddelka za slovenistiko in Oddelka za slavistiko izhajajo četrtletno.

Novosti 2017,1

Novosti 2017,2

Novosti 2017,3

Novosti 2017,4