Plačilo stroškov zagovora zaključnega dela na študiju 1. in 2. stopnje

Obveščamo vas, da je Upravni odbor Filozofske fakultete na seji, 12. 6. 2017 sprejel sklep, da se v prehodnem obdobju od 1. 10. 2017 do 30. 9. 2018 stroškov zagovora magistrskega dela NE zaračuna osebam, ki delo oddajo v roku 24 mesecev od prenehanja statusa študenta.

V skladu s 7. členom Pravilnika o prispevkih in vrednotenju stroškov na Univerzi v Ljubljani za 2017/18 in v povezavi s 128. členom Statuta UL, namreč oseba brez statusa študenta, ki dokončuje študij po prekinitvi, v študijskem letu 2017/18 plača stroške, ki so enaki seštevku zneskov storitev za vse neopravljene obveznosti. Študent tako plača tudi stroške magistrskega dela v skladu s cenikom ("diplomsko delo z zagovorom za osebe brez statusa - 2. stopenjski programi"), če delo odda v času, ko nima statusa študenta, pri čemer se ta strošek ne zaračuna študentom, ki so plačali šolnino.

Zagovor diplomskega dela na prvostopenjskih programih, kjer je le-ta predviden, se po izgubi statusa študenta zaračuna po postavki cenika FF "4.4. ...opravljanje izpita za osebe brez statusa...".