Razpis za raziskovalne štipendije ASEF na odličnih svetovnih univerzah

Razpis za raziskovalne štipendije ASEF

Ameriško-slovenska izobraževalna fundacija ASEF (https://www.asef.net) je objavila razpis za raziskovalne štipendije na 32 odličnih univerzah v ZDA, Kanadi, Veliki Britaniji, Avstraliji in Novi Zelandiji. Možne so prijave za področja fizike, biologije, medicine, strojništva, elektrotehnike, računalništva, matematike, ekonomije, okoljskih znanosti, glasbe, prava, lingvistike, politologije in humanistike.

Razpis je objavljen na spletni strani ASEF: http://www.asef.net/visiting-usa. Rok za oddajo prijav je 15.2.2019. Morebitna vprašanja lahko pošljete na info@asef.net.

V petek, 21. decembra ob 13:45, bodo predstavniki fundacije ASEF na predstavitvenem sestanku na Ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport (Masarykova cesta 16, Ljubljana) predstavili štipendijski program in izkušnje štipendistov iz preteklih let.

Fundacija ASEF štipendira slovenske študente in Američane slovenskih korenin za 10-tedenske poletne raziskovalne obiske na vrhunskih univerzah in raziskovalnih institucijah izven Slovenije. Štipendijski program ASEF krepi sodelovanje in izmenjavo znanja med Slovenijo in odličnimi tujimi univerzami. ASEF nadarjenim slovenskim študentom omogoča, da se osredotočijo na raziskovanje in razvijejo svoje potenciale v največji možni meri.

Vabljeni k prijavi!

18.12.2018

Rektorjeva nagrada za naj inovacijo Univerze v Ljubljani 2019

Rektorjeva nagrada je tradicionalni natečaj za študente in zaposlene na Univerzi v Ljubljani, ki vzpodbuja vstop inovacij na trg. K prijavam vabimo vse, ki imate tehnološke in netehnološke inovacije ali inovativne podjetniške ideje. Prijavi svojo inovacijo ali idejo in pomagali ti bomo pri uspešnem vstopu na trg.

Rok za oddajo prijav je 3. marec 2019.

07.12.2018

V Referatu za dodiplomski študij v sredo, 12. 12. 2018 zaradi službene odsotnosti ne bo uradnih ur.

V Referatu za dodiplomski študij v sredo, 12. 12. 2018 zaradi službene odsotnosti ne bo uradnih ur.

Hvala za razumevanje.

Referat za dodiplomski študij

Tretje cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu - prva stopnja

Študente lanskega prvega letnika, ki so bili v letu 2017/18 dvakrat cepljeni  in še vedno niso prejeli tretje doze, ponovno vabimo na tretje cepljenje proti klopnemu meningoencealitisu.

Cepljenje bo v petek, dne 7. 12. 2018 od 7. do 12. ure v prostorih Zdravstvenega doma za študente, Aškerčeva cesta 4.

Študente prosimo, da se cepljenja zanesljivo udeležijo.

Študenti naj s seboj obvezno prinesejo kartico zdravstvenega zavarovanja in cepilno knjižico.