Poletna šola prevajanja iz klasičnih jezikov Andronicus

Poletna šola prevajanja iz klasičnih jezikov Andronicus, poimenovana po Grku, ki je v latinščino prevedel Homerjevo Odisejo, je v prvi vrsti namenjena dijakom z osnovnim znanjem latinščine ali grščine, ki se želijo razgledati po osnovah literarnega prevajanja; dobrodošli pa so tudi njihovi profesorji in vsi latinisti in grecisti, ki razmišljajo o delu v šolstvu.

Teden bo namenjen seznanitvi z osnovami prevajanja v teoriji in praksi ter z naprednimi pripomočki za delo s klasičnimi jeziki. Poleg profesorjev na Oddelku za klasično filologijo FF UL in uveljavljenih prevajalcev bodo udeležence pri delu spremljali tudi študenti latinščine in grščine, ki bodo mlajše kolege v svet antike uvajali s pomočjo sproščenega, dinamičnega in ustvarjalnega sodelovanja. Antiko in oba klasična jezika bo poletna šola tako predstavila na način, ki v šolskih klopeh preprosto ni mogoč.

Šola bo potekala od 21. do 25. avgusta 2017 na Filozofski fakulteti UL.