Hsien-chung Lee: Študija predqinskega konfucijanstva in moizma iz perspektive miselnih enot

Oddelek za azijske študije Filozofske fakultete vabi na predavanje Študija predqinskega konfucijanstva in moizma iz perspektive miselnih enot/Study on Pre-Qin Confucianism and Mohism from the Perspective of Thought Units, ki ga bo imel profesor Lee Hsien-chung v četrtek, 10. maja 2018, ob 10.00 uri v Modri sobi na Filozofski fakulteti.

Profesor Lee Hsien-chung je dolgoletni predstojnik Oddelka za filozofijo Državne Univerze Tajvan in trenutni prodekan Filozofske fakultete iste univerze. V svojem odmevnem raziskovalnem delu se ukvarja s kitajsko filozofijo in predvsem s klasično kitajsko logiko moistične in nomenalistične šole. V gostujočem predavanju na FF bo predstavil svojo lastno metodologijo raziskovanja klasične kitajske logike, ki temelji na paradigmi 'miselnih enot (sixiang danwei)'.

Slike: