Predavanji: "Filokalija in egipčanska meniška tradicija" in "Umetnost teka. Tek na dolge proge in umetniško v vsakdanjem življenju"

Katedra za zgodovino filozofije in fenomenologijo Oddelka za filozofijo Filozofske fakultete vabi na šesto gostujoče predavanje v okviru cikla "Egipčansko puščavništvo", ki bo v ponedeljek, 12. marca 2018, ob 18.00 uri, v predavalnici 030. Tokratni gost bo Gorazd Kocijančič s predavanjem "Filokalija in egipčanska meniška tradicija"

V torek, 13. marca 2018, ob 16.20 uri bo v predavalnici 434 (4. nadstropje) Filozofske fakultete predaval Matti Tainio, raziskovalec razmerij med umetnostjo in športom ter umetnostjo in telesno dejavnostjo, ki je doktoriral s tezo o umetnosti in športu kot vzporednih svetovih. Naslov predavanja je "Umetnost teka. Tek na dolge proge in umetniško v vsakdanjem življenju"​/»Art of Running. Distance Running and the Artistic in Everyday life«.

Lepo vabljeni!