23.05.2018

Informativni dan za doktorski študijski program (3. stopnja)

Informativni dan za doktorski študijski program (3. stopnja) Humanistika in družboslovje bo za področja, ki jih koordinira Filozofska fakulteta v ponedeljek, 11. junija 2018 ob 16.00 uri v predavalnici 15.

23.05.2018

Informativni dan za magistrske študijske programe (2. stopnja)

Informativni dan za magistrske študijske programe (2. stopnja) za študijsko leto 2018/2019 bo 11. junija 2018 med 10.00 in 16.00 uro.

Na posameznih oddelkih Filozofske fakultete bodo najprej predstavljene vsebine študijskih programov, ki jih oddelki izvajajo. Ob 14.00 uri vas vabimo na skupni del, ki je namenjen seznanitvi s postopki in roki za prijavo na razpis ter drugimi pomembnimi splošnimi informacijami.

Vabljeni!

Razpored

23.05.2018

V Referatu za dodiplomski študij v petek, 25. maja 2018 ne bo uradnih ur zaradi Dekanovega dne.

18.05.2018

Vabilo na DRUGO cepljenje proti Klopnemu meningoencefalitisu (2. stopnja)

Spoštovani,

Zdravstveni dom za študente vabi študente 2. stopnje arheologije, geografije, etnologije in umetnostne zgodovine na drugo cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu. Cepljenje bo v petek, 25. 5. 2018 od 7. do 12. ure, v prostorih Zdravstvenega doma za študente, Aškerčeva cesta 4, po seznamu, ki ga je posredovala fakulteta.

S seboj obvezno prinesite kartico zdravstvenega zavarovanja, cepilno knjižico ter potrdilo o vpisu.

Študenti, ki imate na ta dan terenske vaje, pridite na cepljenje že ob 7. uri in osebje ZD obvestite, da imate vaje, saj boste tako lahko čimprej na vrsti.

Razpis: Mednarodna parlamentarna štipendija nemškega zveznega parlamenta

Nemški zvezni parlament že več let podeljuje Mednarodne parlamentarne štipendije (IPS) za mlade absolvente visokih šol. Le-ti naj bi dobili priložnost, da spoznajo nemški parlamentarni sistem v teoriji in praksi. Slovenija se je tega programa prvič udeležila leta 2001. Naslednji program, ki se bo izvajal v sodelovanju s Humboldt univerzo v Berlinu, s Svobodno univerzo v Berlinu in Tehniško univerzo v Berlinu, se bo začel 01. marca 2019 in končal 31. julija 2019.

Ponudba je namenjena absolventom visokih šol, katerih cilj je dejavnost v javnem življenju Slovenije in ki ob začetku programa niso starejši od 30 let. Razen tega morajo kandidati

razpolagati z zelo dobrim znanjem nemškega jezika. Programa se bo udeležilo ca. 120 oseb iz 42 držav.

Rok za prijavo je 30. junij 2018.

Več informacij je na voljo tu in tu.

The Queen Jadwiga Fund Scholarship

Jagelonska Univerza v Krakovu je objavila razpis za štipendije iz sklada kraljice Jadwige, ki so namenjene doktorskim študentom in akademskemu osebju za raziskovalno delo.

As in previous years the Jagiellonian University in Kraków, Poland, announces the competition for The Queen Jadwiga Fund Scholarships. The purpose of the Fund is to support academic staff and doctoral students from East or Central European countries, the former Soviet Union states, and the Balkans with extraordinary achievements in research. The scholarship is paid for the duration of the beneficiary's stay in Kraków to support his or her research. Since 1999 nearly 900 scholarships have been granted to beneficiaries from 21 countries.

Their stay in Kraków provides a scientific research under the tuition of the Jagiellonian University professors between October 2018 and June 2019 (in special cases the stay may be longer).

Documents are being received till June 15th 2018.

Please find attached all useful information regarding the competition together with the website:

Objavljen je Fulbright natečaj

Fulbright program nudi doktorskim študentom in doktorjem znanosti možnost raziskovanja v ZDA. Rok prijave je 7. 7. 2018.

RAZPIS

Karierni kažipot za študente s posebnimi potrebami

»Karierni centri Univerze v Ljubljani – vaš kompas na karierni poti« 17. maja 2018 organizirajo dogodek Karierni kažipot za študente s posebnimi potrebami. Dogodek bo potekal na Ekonomski fakulteti od 14h do 18h.

Z dogodkom želijo študente s posebnimi potrebami:

• spodbuditi k proaktivnemu pristopu k načrtovanju karierne poti, vključevanju v študij in na trg dela;
  • informirati o programih in projektih v katere se lahko vključijo v času študija in po njem,;
  • predstaviti primere dobrih praks in možnosti poklicnega usmerjanja;
  • seznaniti s prakso sodelovanja zdravnika medicine dela in športa ter potencialnih  delodajalcev pri informiranju  o zdravstvenem stanju kandidata za zaposlitev;
  • povezati s predstavniki različnih strokovnih institucij (Infotržnica), na katere se lahko obrnejo za dodatne informacije, nasvet v zvezi z vključitvijo v študijskih proces, trg dela itd.

Na dogodku bo ob predhodni najavi potrebe zagotovljen tolmač za slovenski znakovni jezik, organiziran je tudi prilagojeni prevoz.

Več informacij

03.05.2018

Vabilo na PRVO cepljenje proti Klopnemu meningoencefalitisu (2. stopnja)

Spoštovani,

Zdravstveni dom za študente vabi študente prvega letnika 2. stopnje arheologije, geografije, etnologije in (enopredmetne) umetnostne zgodovine na prvo cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu. Cepljenje bo v petek, 11. 5. 2018 od 7. do 12. ure, v prostorih Zdravstvenega doma za študente, Aškerčeva cesta 4, po seznamu, ki ga je posredovala fakulteta.

S seboj obvezno prinesite kartico zdravstvenega zavarovanja, cepilno knjižico  ter potrdilo o vpisu.

Cepljenja se lahko udeležite tudi študenti 2. letnikov, ki prvega odmerka cepiva še niste prejeli.