Postopek vpisa v DODATNO LETO (absolventski staž) in podaljšanje DODATNEGA LETA (absolventskega staža)

Vpis v dodatno leto

• Pogoji

Za študente, ki ste ponavljali letnik ali spremenili študijski program po štud. letu 2012/13, vpis v dodatno leto (absolventski staž) ni mogoč.

• Potek vpisa

Vpis v dodatno leto bo od 1. 9. 2017 do 15. 9. 2017. V izjemnih primerih bo vpis možen tudi kasneje.

Vpis bo potekal izključno preko študentskega informacijskega sistema VIS in po pošti.

Podatke lahko vnesete v elektronski vpisni list že od 10. avgusta naprej.

• Postopek vpisa

1. Vnos podatkov v elektronski vpisni list lahko opravite preko spletne strani doma ali kjerkoli drugje.  Za vnos in tiskanje vpisnega lista Vam je od 1. 9. 2017 do 15. 9. 2017 na voljo tudi računalniška učilnica na fakulteti – soba 013 (vsak dan vpisa od 12.00 do 13.00 ure). Prijaviti se morate preko spletne strani študentskega info sistema FF (https://vis.ff.uni-lj.si ), s svojim uporabniškim imenom in geslom in na levi strani v menuju izberete »VPIS / Vpisni list«.
  2. Po elektronski pošti boste prejeli račun s položnico za vpisnino. Vpisnino morate obvezno poravnati v roku, ki je določen na računu. Če do navedenega datuma  računa ne boste plačali, vam bo onemogočen dostop do študentskega informacijskega sistema.
  3. Na vpisnem listu natančno preverite pravilnost podatkov in jih po potrebi dopolnite.

Podatke na koncu vnosa potrdite. Vpisni list natisnite (menu na levi strani »VPIS / Tiskanje«) in podpišite. (tiskanje je vedno možno tudi naknadno v omenjeni računalniški učilnici)

1. Na vpisni list navedite želeno število potrdil o opravljenih izpitih , ki so plačljiva po veljavnem Ceniku FF .
  2. Vpisno dokumentacijo, ki jo potrebujete za vpis, sestavljajo:
    1. podpisan VPISNI LIST
    2. ŠTUDENTSKA IZKAZNICA
    3. PISEMSKA OVOJNICA formata A5 s čitljivo izpisanim imenom in naslovom, kamor vam bomo vrnili dokumentacijo o vpisu. Znamke ni potrebno priložiti.

1. Vpisno dokumentacijo zapečatite v ovojnico, jo označite s pripisom »VPIS«  in jo:
    • pustite na označenih mestih na fakulteti (pred referatom)
    • ali pošljite po pošti na naslov Filozofska fakulteta, Referat za dodiplomski študij, Aškerčeva 2, 1000 LJUBLJANA,  s pripisom »VPIS« .
  2. Po opravljenem vpisnem postopku boste po pošti prejeli: 6 potrdil o vpisu,  študentsko izkaznico z nalepko (v kolikor jo boste priložili), naročena potrdila o opravljenih izpitih, za katera boste naknadno prejeli račun po elektronski pošti ter potrjeno vlogo za dodelitev subvencije k ceni mesečne vozovnice.

Podaljšanje dodatnega leta

Študenti, prvič vpisani v dodatno leto 2016/17, ki bi ga v študijskem letu 2017/18 iz kakršnega koli opravičljivega razloga želeli podaljšati, morajo oddati prošnjo v obdobju od 1. 7. 2017 do 31. 8. 2017 po ustaljenem postopku, ki je opisan v obvestilu na spletnih straneh FF:  http://www.ff.uni-lj.si/studij/Dodiplomski_studij_1_stopnja/Obvestila_navodila/Studentske_prosnje

Za vse, ki boste imeli prošnjo za podaljšanje dodatnega leta rešeno pozitivno velja enak vpisni postopek kot za prvi vpis v dodatno leto.

V podaljšan status študenta v dodatnem letu se morate vpisati najkasneje do 30.9.2017. Brez poslanega vpisnega lista se vpis v podaljšano dodatno leto ne bo zaključil.

FF, junij 2017

Referat za dodiplomski študij