Vzporedni študij in študij diplomantov

Kandidati za vzporedni vpis oziroma vpis na mesta za diplomante oddajo prijavo za vpis preko elektronske vloge na spletnem na spletnem portalu eVŠ http://portal.evs.gov.si/ v roku od 6. februarja do 3. marca 2017 in od 1. do 15. septembra 2017.

V prijavi kandidat napiše en študijski program, za katerega izpolnjuje pogoje za vpis.

Prijavo lahko kandidat odda:

1.     S kvalificiranim digitalnim potrdilom (v tem primeru ne pošilja natisnjenega obrazca, le priloge, če so potrebne). Po pošti mora priporočeno poslati fakulteti potrebne priloge k prijavi, ki jih tudi v prijavi označi (na prilogi mora biti naveden sklic na številko prijave za vpis)

2.     Brez kvalificiranega digitalnega potrdila (z uporabniškim imenom in geslom) mora obrazec poslati elektronsko v eVŠ in natisniti prijavo in podpisano s prilogami priporočeno poslati po pošti na fakulteto.

Diplomanti se lahko prijavijo na vpisna mesta za redni študij le na mesta za diplomante, za izredni študij pa lahko tudi v prvem in drugem prijavnem roku za vpis v 1. letnik in sicer na način in v rokih, iz točke I. Razpisa za vpis. Za študij na vpisnih mestih za diplomante je predvideno plačilo šolnine ne glede na to, ali gre za redni ali izredni študij (skladno s 77. členom Zakona o visokem šolstvu).

Kandidati za vzporedni študij morajo tej prijavi priložiti potrdilo o opravljenih izpitih – oziroma o povprečni oceni, potrdilo matične fakultete o vpisu v višji letnik in soglasje matične fakultete (soglasja ne potrebujejo študenti z matičnim študijem na FF).

Kandidati  bodo izbrani glede na višjo povprečno oceno in vpisan višji letnik študija.

Diplomanti visokošolskega študijskega programa po prejšnjih predpisih in diplomanti univerzitetnega in visokošolskega študijskega programa morajo prijavi priložiti potrdilo o opravljenih izpitih – oziroma o povprečni oceni in overjeno kopijo diplome.

Kandidati  bodo izbrani glede na višjo povprečno oceno.

Vsi kandidati za vzporedni študij in študij diplomantov morajo izpolnjevati vstopne pogoje za vpis v študijski program iz II. točke skupnega dela Razpisa za vpis in posebnega dela Razpisa za vpis: http://portal.evs.gov.si/documents/10157/a127ad26-b637-477f-a135-6c6128e20566

Vpisna mesta za vzporedni študij in študij diplomantov v štud. letu 2017/18:

Pridobitev soglasja za vzporedni študij za študente FF, ki želite vzporedno študirati na drugi fakulteti:

V primeru, da želite študirati vzporedno, morate v skladu z »Razpisom za vpis« prijavi med drugim priložiti tudi soglasje matične fakultete. Za pridobitev soglasja  morate oddati Vlogo za izdajo soglasja za vzporedni študij.

Izpolnjen in podpisan obrazec oddajte v Referatu za dodiplomski študij med uradnimi urami ali ga pošljite na naslov Filozofska fakulteta, Referat za dodiplomski študij, Aškerčeva 2, 1000 LJUBLJANA s pripisom »soglasje za vzporedni študij«

Soglasje za vzporedni študij vam bomo poslali na vaš naslov po pošti.

V skladu s 191. členom Statuta UL se kandidati, ki se vpisujejo v dodatno leto, ne morejo vpisati vzporedno in jim zato tudi ne bomo izdali soglasja za vzporedni študij.

Referat za dodiplomski študij,  2017

">">">