Noč raziskovalcev

100 LET
Stoletnica

Povabilo na Veseli dan prostovoljstva 2019

Slovenska filantropija vabi na Veseli dan prostovoljstva, ki bo potekal na Bregu v Ljubljani, 16. maja 2019, med 13.00 in 17.00 uro.

Veseli dan prostovoljstva je osrednji dogodek Nacionalnega tedna prostovoljstva, ki bo potekal med 13. in 19. majem 2019.

Vabilo na Veseli dan prostovoljstva

Vabilo

Poletna šola Bovec

Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani razpisuje 4 mesta za udeležbo na tradicionalni mednarodni Poletni šoli Bovec, ki bo potekala od 16. do 30. avgusta 2019.

V okviru Poletne šole Bovec v dopoldanskem času potekajo jezikovni tečaji slovenskega, nemškega, hrvaškega, italijanskega in furlanskega jezika, v popoldanskem času pa se odvijajo tematske delavnice na temo letošnje poletne šole: „Die Anderen und ich - Drugi in jaz - Ostali i ja - Gli altri ed io“ - Chei altris altris e jo“.

Več informacij TU

10.04.2019

Razpis za Poletno šolo Bovec

Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani razpisuje štiri mesta za udeležbo na tradicionalni mednarodni Poletni šoli Bovec, ki bo potekala od 16. do 30. avgusta 2019. Poletne šole Bovec se, poleg Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, vsako leto udeležujejo udeleženci z Univerze v Celovcu, Univerze v Trstu, Univerze v Vidmu, Univerze na Primorskem in Univerze na Reki.

V okviru poletne šole v dopoldanskem času potekajo jezikovni tečaji slovenskega, nemškega, hrvaškega, italijanskega in furlanskega jezika, v popoldanskem času pa se odvijajo tematske delavnice na temo letošnje poletne šole: „Die Anderen und ich - Drugi in jaz - Ostali i ja - Gli altri ed io“ - Chei altris altris e jo“.

Poletna šola je namenjena študentom FF UL. V primeru, da bo prijavljenih več kandidatov kot je razpisanih mest, bodo kandidati izbrani na podlagi študijske uspešnosti in letnika študija - prednost bodo imeli študenti višjih letnikov in študenti podiplomskega študija. Na razpis se lahko prijavijo kandidati s statusom študenta.

Izbrani kandidati morajo prispevati 110,00 evrov pristopnih stroškov. Ostale aktivnosti na poletni šoli so brezplačne in vključujejo bivanje v Hotelu Alp, udeležbo na jezikovnih tečajih ter spremljevalnih dejavnostih (ekskurzijah, ogledih ipd.).

Razpis in dokumentacija so dostopni tukaj.

Informativni dan za Poletno šolo Bovec bo v sredo, 17. aprila 2019, ob 12.15 uri v predavalnici 410.

Prijavna dokumentacija:

1. Izpolnjen prijavni obrazec
  2. Motivacijsko pismo
  3. Izpis ocen iz VISa

Rok za oddajo prijav je 15. maj 2019.

Prijavo pošljite na naslov:

FILOZOFSKA FAKULTETA

MEDNARODNA PISARNA

Aškerčeva 2

s pripisom: Poletna šola Bovec 2019

O izboru bodo kandidati obveščeni po e-pošti, predvidoma do 24. maja 2019.

SLIKOVNO GRADIVO

02.04.2019

24. Slovenski dnevi knjige: poziv za prostovoljce

Za 24. edicijo festivala Slovenski dnevi knjige, ki bo v sodelovanju Društva slovenskih pisateljev, Narodne galerije ter Moderne galerije potekal med 15. in 18. majem, iščejo prostovoljce, ki bi pomagali pri izvedbi festivalskega dogajanja.

Prijave v obliki zelo kratkega sestavka o vašem dosedanjem delu in zanimanjih do 10. aprila 2019 sprejemajo na elektronski naslov pia@dneviknjige.si.

Več

FF izobražuje študente in ustvarja vrhunske izobražence z odprtim in kritičnim mišljenjem na področju humanistike in družboslovja ter izobraževanja učiteljev s teh področij.

EDUROAM

Fakulteta je opremljena z brezžičnimi oddajniki. Na voljo je brezžično akademsko omrežje Eduroam. Dostop do tega omrežja je na voljo vsem vpisanim študentom/študentkam in zaposlenim na fakulteti. Do omrežja Eduroam lahko dostopate povsod, kjer je na voljo signal (doma in v tujini).

Univerza v Ljubljani
FF - Filozofska fakulteta