Back to top

Katarina Kogovšek

28.09.2018

Ime in priimek: Katarina Kogovšek
Oddelek: Oddelek za filozofijo
Program: Filozofija - 2. stopnja - D, P
Datum: 28.09.2018
Ura in prostor: 13:30,
Naslov: Partnerska ljubezen in današnje možnosti njenega udejanjanja
Mentor: doc. dr. Valentina Hribar Sorcan

Katarina Kurtjak

27.09.2018

Ime in priimek: Katarina Kurtjak
Oddelek: Oddelek za muzikologijo
Program: Muzikologija – 2. stopnja
Datum: 27.09.2018
Ura in prostor: 09:40, 535B
Naslov: Življenje in delo skladatelja Franceta Lampreta
Mentor: red. prof. dr. Matjaž Barbo

Minka Žbogar Markočič

27.09.2018

Ime in priimek: Minka Žbogar Markočič
Oddelek: Oddelek za muzikologijo
Program: Muzikologija – 2. stopnja
Datum: 27.09.2018
Ura in prostor: 10:20, 535B
Naslov: Avgust Armin Leban - življenje in delo
Mentor: red. prof. dr. Matjaž Barbo

Larisa Marolt

27.09.2018

Ime in priimek: Larisa Marolt
Oddelek: Oddelek za muzikologijo
Program: Muzikologija – 2. stopnja
Datum: 27.09.2018
Ura in prostor: 11:00, 535B
Naslov: Improvizacija v glasbi: Kadence v Koncertu za flavto v d-molu Wq 22 Carla Philippa Emanuela Bacha
Mentor: red. prof. dr. Matjaž Barbo

Špela Pajek

27.09.2018

Ime in priimek: Špela Pajek
Oddelek: Oddelek za prevajalstvo
Program: Prevajanje - 2. stopnja
Datum: 27.09.2018
Ura in prostor: 11:30, Kabinet 30 - tajništvo
Naslov: Tolmač v postopku priznavanja mednarodne zaščite Organizacija tolmaških storitev v Sloveniji in Nemčiji
Mentor: izr. prof. dr. Tanja Žigon

Eva Ferme

27.09.2018

Ime in priimek: Eva Ferme
Oddelek: Oddelek za slavistiko
Program: Rusistika - 2. stopnja - D
Datum: 27.09.2018
Ura in prostor: 10:00, ..
Naslov: Prevajanje pogovornega jezika v ruščino na primeru knjige Harry Potter: Kamen modrosti
Mentor: doc. dr. Mladen Uhlik

Lucija Suhadolnik

27.09.2018

Ime in priimek: Lucija Suhadolnik
Oddelek: Oddelek za filozofijo
Program: Filozofija - 2. stopnja - D, P
Datum: 27.09.2018
Ura in prostor: 11:00, Kabinet 433/b
Naslov: Pojma smrti in nesmrtnosti v španskem in hispanoameriškem prostoru (Unamuno, Borges, Rulfo)
Mentor: doc. dr. Valentina Hribar Sorcan

Sindi Časar

27.09.2018

Ime in priimek: Sindi Časar
Oddelek: Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo
Program: Etnologija in kulturna antropologija - 2. stopnja
Datum: 27.09.2018
Ura in prostor: 09:00, EIKA P3, Zavetiška 5
Naslov: Razvoj predšolskih ustanov na prehodu: Predšolske ustanove v času Avstro-Ogrske, v medvojnem obdobju in v socializmu na območju Prekmurja
Mentor: red. prof. dr. Božidar Jezernik

Renny Rovšnik

27.09.2018

Ime in priimek: Renny Rovšnik
Oddelek: Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo
Program: Etnologija in kulturna antropologija - 2. stopnja
Datum: 27.09.2018
Ura in prostor: 09:00, EIKA P3, Zavetiška 5
Naslov: Ljubezen, prah in pisma: Zgodba Rudolfa in Marije Cvetko iz njegove korespondence
Mentor: red. prof. dr. Božidar Jezernik

Doris Botonjić

27.09.2018

Ime in priimek: Doris Botonjić
Oddelek: Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo
Program: Etnologija in kulturna antropologija - 2. stopnja
Datum: 27.09.2018
Ura in prostor: 09:00, EIKA P3, Zavetiška 5
Naslov: To ni feminizem, to je revolucija. Ženske in terorizem: RAF, ETA, Črne vdove in Islamska država
Mentor: red. prof. dr. Božidar Jezernik

Alenka Babič

27.09.2018

Ime in priimek: Alenka Babič
Oddelek: Oddelek za slavistiko
Program: Rusistika - 2. stopnja - D
Datum: 27.09.2018
Ura in prostor: 10:00, 2-Tobačna
Naslov: Češke konstrukcije je vidět/je slyšet in njihovi ekvivalenti v ruščini
Mentor: red. prof. dr. Aleksandra Derganc

Klemen Kocjančič

27.09.2018

Ime in priimek: Klemen Kocjančič
Oddelek: Oddelek za zgodovino
Program: doktorski študij Humanistika in družboslovje - Zgodovina
Datum: 27.09.2018
Ura in prostor: 09:00, Predavalnica 102
Naslov: Waffen-SS na Slovenskem med drugo svetovno vojno
Mentor: izr. prof. dr. Mitja Ferenc

Katarina Radaljac

27.09.2018

Ime in priimek: Katarina Radaljac
Oddelek: Oddelek za muzikologijo
Program: Muzikologija – 2. stopnja
Datum: 27.09.2018
Ura in prostor: 11:40, 535B
Naslov: Od obujanja slušnih zaznav do medvrstnega glasbenega udejstvovanja
Mentor: red. prof. dr. Svanibor Pettan

Petra Lesjak

27.09.2018

Ime in priimek: Petra Lesjak
Oddelek: Oddelek za anglistiko in amerikanistiko
Program: Anglistika – 2. stopnja
Datum: 27.09.2018
Ura in prostor: 12:00, Predavalnica 306
Naslov: POMIŠLJAJI V TALES OF MYSTERY AND IMAGINATION EDGARJA ALLANA POEJA IN V SLOVENSKIH PREVODIH JOŽETA UDOVIČA
Mentor: red. prof. dr. Dušan Gabrovšek

Barbara Ciringer

26.09.2018

Ime in priimek: Barbara Ciringer
Oddelek: Oddelek za prevajalstvo
Program: Prevajanje - 2. stopnja
Datum: 26.09.2018
Ura in prostor: 09:00, Kabinet 30 - tajništvo
Naslov: Primerjava prevajalskih strategij v dveh slovenskih prevodih Tujca Alberta Camusa
Mentor: red. prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar

Sandra Antolović

26.09.2018

Ime in priimek: Sandra Antolović
Oddelek: Oddelek za psihologijo
Program: Psihologija - 2. stopnja
Datum: 26.09.2018
Ura in prostor: 12:00, Predavalnica 119
Naslov: Povezanost organizacijskega prostovoljstva z delovnimi viri in zavzetostjo na delovnem mestu
Mentor: izr. prof. dr. Eva Boštjancic

Klara Šurla

26.09.2018

Ime in priimek: Klara Šurla
Oddelek: Oddelek za psihologijo
Program: Psihologija - 2. stopnja
Datum: 26.09.2018
Ura in prostor: 13:00, Predavalnica 119
Naslov: Socialna anksioznost v povezavi s samopodobo in učno motivacijo v situaciji ustnega ocenjevanja
Mentor: red. prof. dr. Melita Puklek Levpušcek

Zala Slana

26.09.2018

Ime in priimek: Zala Slana
Oddelek: Oddelek za psihologijo
Program: Psihologija - 2. stopnja
Datum: 26.09.2018
Ura in prostor: 11:00, Predavalnica 119
Naslov: Proces ravnanja s talenti v delovnih organizacijah v Sloveniji
Mentor: izr. prof. dr. Eva Boštjancic

Ana Dobnikar

25.09.2018

Ime in priimek: Ana Dobnikar
Oddelek: Oddelek za pedagogiko in andragogiko
Program: Andragogika – 2. stopnja - P
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: 12:00, Kabinet 420B
Naslov: Neformalno izobraževanje starejših moških na Ljudski univerzi Radovljica
Mentor: izr. prof. dr. Marko Radovan

Katja Resnik

25.09.2018

Ime in priimek: Katja Resnik
Oddelek: Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo
Program: Etnologija in kulturna antropologija - 2. stopnja
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: 09:00, EIKA P3, Zavetiška 5
Naslov: Prostovoljstvo med zabavnim in koristnim: Etnografska raziskava v mladinskih organizacijah
Mentor: doc. dr. Dan Podjed

Saša Jošt

25.09.2018

Ime in priimek: Saša Jošt
Oddelek: Oddelek za slavistiko, Oddelek za anglistiko in amerikanistiko
Program: Rusistika - 2. stopnja - D, Anglistika – 2. stopnja - D
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: , Predavalnica 306
Naslov: Percepcija tujih fonemov: Ocena in primerjava slovenskih študentov angleščine in ruščine
Mentor: doc. dr. Matej Šekli, doc. dr. Andrej Stopar

Saša Jošt

25.09.2018

Ime in priimek: Saša Jošt
Oddelek: Oddelek za slavistiko, Oddelek za anglistiko in amerikanistiko
Program: Rusistika - 2. stopnja - D, Anglistika – 2. stopnja - D
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: 09:00, Predavalnica 306
Naslov: PERCEPCIJA TUJIH FONEMOV:OCENA IN PRIMERJAVA SLOVENSKIH ŠTUDENTOV ANGLEŠČINE IN RUŠČINE
Mentor: doc. dr. Matej Šekli, doc. dr. Andrej Stopar

Katarina Šavrič

25.09.2018

Ime in priimek: Katarina Šavrič
Oddelek: Oddelek za psihologijo
Program: Psihologija - 2. stopnja
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: 10:00, Predavalnica 119
Naslov: Sindrom prevaranta in povezanost s samospoštovanjem pri zaposlenih
Mentor: izr. prof. dr. Eva Boštjancic

Tjaša Oblak

25.09.2018

Ime in priimek: Tjaša Oblak
Oddelek: Oddelek za pedagogiko in andragogiko
Program: Pedagogika – 2. stopnja - P
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: 08:00, Kabinet 420B
Naslov: Vloga učitelja v kombiniranem oddelku na podružnični osnovni šoli
Mentor: red. prof. dr. Janica Kalin

Maruša Avman

25.09.2018

Ime in priimek: Maruša Avman
Oddelek:
Program:
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: 10:00, 3-Tobačna
Naslov: Problematika prevoda članka "O slovinském umění výtvarném" avtorja Matije Jame
Mentor: izr. prof. dr. Petra Stankovska

Neja Fakin

25.09.2018

Ime in priimek: Neja Fakin
Oddelek: Oddelek za pedagogiko in andragogiko
Program: Andragogika – 2. stopnja - P
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: 11:00, Kabinet 420B
Naslov: Značilnost udeležbe v programih neformalnega izobraževanja na Ljudski univerzi Ajdovščina
Mentor: izr. prof. dr. Marko Radovan

Nika Gračner

25.09.2018

Ime in priimek: Nika Gračner
Oddelek: Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo
Program: Etnologija in kulturna antropologija - 2. stopnja
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: 10:30, EIKA P3, Zavetiška 5
Naslov: Življenje ob žici: Družbeno-ekonomske posledice žičnate ograje v Beli krajini
Mentor: izr. prof. dr. Peter Simonic

Klavdija Korošec

25.09.2018

Ime in priimek: Klavdija Korošec
Oddelek: Oddelek za sociologijo
Program: Sociologija kulture - 2. stopnja
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: 10:00, Predavalnica 426
Naslov: Ličenje kot vsakdanja praksa med ženskim samoizrazom in družbo
Mentor: doc. dr. Igor Škamperle

Špela Berlot

25.09.2018

Ime in priimek: Špela Berlot
Oddelek: Oddelek za geografijo
Program: Geografija – 2. stopnja
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: 14:00, Predavalnica 232
Naslov: Funkcionalno degradirana območja v regionalnih prostorskih planih in strokovnih podlagah na primeru statistične regije Jugovzhodna Slovenija
Mentor: doc. dr. Barbara Lampic

Matjaž Jenko

25.09.2018

Ime in priimek: Matjaž Jenko
Oddelek: Oddelek za arheologijo
Program: Arheologija - 2. stopnja
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: 17:30, kabinet 105 P5 Zavetiška
Naslov: Pomožne enote rimske vojske v jugovzhodnoalpskem prostoru med pozno republiko in zgodnjim cesarstvom
Mentor: doc. dr. Andrej Gaspari

Eva Latinović

25.09.2018

Ime in priimek: Eva Latinović
Oddelek: Oddelek za sociologijo
Program: Sociologija kulture - 2. stopnja
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: 13:00, Predavalnica 426
Naslov: Ustvarjanje podobe Drugega in nacionalistični diskurz v slovenskem parlamentu. Analiza parlamentarnih razprav na primeru beguncev med letoma 2015 in 2016
Mentor: izr. prof. dr. Damjan Mandelc

Andreja Dintinjana

25.09.2018

Ime in priimek: Andreja Dintinjana
Oddelek: Oddelek za geografijo
Program: Geografija – 2. stopnja
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: 12:00, Predavalnica 232
Naslov: Geoinformacijska podpora odločanju pri trajnostnem umeščanju posebne rabe voda v Zgornji Savinjski dolini
Mentor: doc. dr. Tajan Trobec

Aljaž Šimon

25.09.2018

Ime in priimek: Aljaž Šimon
Oddelek: Oddelek za geografijo
Program: Geografija – 2. stopnja
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: 13:00, Predavalnica 232
Naslov: Pokrajinskoekološki pomen vzdrževanja drenažnih kanalov na Ljubljanskem barju
Mentor: izr. prof. dr. Katja Vintar Mally

Urška Lupšina

25.09.2018

Ime in priimek: Urška Lupšina
Oddelek: Oddelek za pedagogiko in andragogiko
Program: Andragogika – 2. stopnja - P
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: 08:45, Kabinet 420B
Naslov: Dejavniki motivacije in ovire odraslih pri pripravi na maturo na Zasavski ljudski šoli
Mentor: izr. prof. dr. Marko Radovan

Jerneja Šubic

25.09.2018

Ime in priimek: Jerneja Šubic
Oddelek: Oddelek za sociologijo
Program: Sociologija - 2. stopnja - D, P
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: 12:00, Predavalnica 426
Naslov: Slovenske filmske zvezde
Mentor: doc. dr. Igor Škamperle

Polonca Mercina

25.09.2018

Ime in priimek: Polonca Mercina
Oddelek: Oddelek za slovenistiko
Program: Slovenistika - 2. stopnja - P
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: ,
Naslov: Predlogi za izbirno obravnavo sodobne slovenske kratke proze v gimnaziji - na primerih nagrajenih zbirk po letu 2006
Mentor: izr. prof. dr. Alenka Žbogar

Lina Berlot

25.09.2018

Ime in priimek: Lina Berlot
Oddelek: Oddelek za psihologijo
Program: Psihologija - 2. stopnja
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: 13:30, Predavalnica 102
Naslov: Odnos psihologov in psihoterapevtov do internetne psihološke pomoči
Mentor: izr. prof. dr. Robert Masten

Sanja Tkalec

25.09.2018

Ime in priimek: Sanja Tkalec
Oddelek: Oddelek za psihologijo
Program: Psihologija - 2. stopnja
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: 10:00, Predavalnica 232
Naslov: Povezanost feminističnih stališč in narcisističnih osebnostnih lastnosti
Mentor: red. prof. dr. Valentin Bucik

Rosana Majhenič

25.09.2018

Ime in priimek: Rosana Majhenič
Oddelek: Oddelek za psihologijo
Program: Psihologija - 2. stopnja
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: 09:00, Predavalnica 119
Naslov: Stališča do samomorilnega vedenja in iskanja pomoči v duševni stiski
Mentor: izr. prof. dr. Anja Podlesek

Eva Mišmaš

25.09.2018

Ime in priimek: Eva Mišmaš
Oddelek: Oddelek za psihologijo
Program: Psihologija - 2. stopnja
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: 12:30, Predavalnica 119
Naslov: Povezanost družinske pismenosti z bralnimi zmožnostmi tretješolcev
Mentor: red. prof. dr. Sonja Pecjak

Jaka Banfi

25.09.2018

Ime in priimek: Jaka Banfi
Oddelek: Oddelek za zgodovino
Program: Zgodovina - 2. stopnja
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: 09:00, Predavalnica 102
Naslov: Heruli v 6. stoletju: od Rodulfa do Sinduala (508-567/568)
Mentor: akad. red. prof. dr. Rajko Bratož

Katja Mencigar

25.09.2018

Ime in priimek: Katja Mencigar
Oddelek: Oddelek za anglistiko in amerikanistiko
Program: Anglistika – 2. stopnja - D, P
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: 09:45, Kabinet 301 tajništvo
Naslov: Neproduktivnost prizadevanja globoke ekologije: anti-antropocentričnost v MaddAddam triologiji Margaret Atwood
Mentor: izr. prof. dr. Mojca Krevel

Mateja Kralj

25.09.2018

Ime in priimek: Mateja Kralj
Oddelek: Oddelek za psihologijo
Program: Psihologija - 2. stopnja
Datum: 25.09.2018
Ura in prostor: 11:15, Predavalnica 119
Naslov: Psihološke značilnosti družin s slepim ali slabovidnim otrokom ali mladostnikom
Mentor: izr. prof. dr. Robert Masten

Denis Oprešnik

24.09.2018

Ime in priimek: Denis Oprešnik
Oddelek: Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo
Program: Etnologija in kulturna antropologija - 2. stopnja
Datum: 24.09.2018
Ura in prostor: 10:00, EIKA P4, Zavetiška 5
Naslov: Zdravstveni sistem in perspektive opolnomočenja: Medicinskoantropološka analiza politik obvladovanja sladkorne bolezni v Sloveniji
Mentor: izr. prof. dr. Uršula Cebron-Lipovec

Ana Ponikvar

24.09.2018

Ime in priimek: Ana Ponikvar
Oddelek: Oddelek za geografijo
Program: Geografija – 2. stopnja
Datum: 24.09.2018
Ura in prostor: 09:00, Predavalnica 232
Naslov: Zdraviliški turizem v občini Brežice
Mentor: doc. dr. Dejan Cigale

Tadeja Čigon

24.09.2018

Ime in priimek: Tadeja Čigon
Oddelek: Oddelek za primerjalno književnost in literarno teorijo
Program: Primerjalna književnost in literarna teorija - 2. stopnja D, P
Datum: 24.09.2018
Ura in prostor: 11:30, Predavalnica 404
Naslov: Postapokalipsa in antiutopija v romanu Dmitrija Gluhovskega Metro 2033
Mentor: red. prof. dr. Vanesa Matajc

Ana Jurenec

24.09.2018

Ime in priimek: Ana Jurenec
Oddelek: Oddelek za psihologijo
Program: Psihologija - 2. stopnja
Datum: 24.09.2018
Ura in prostor: 09:00, Predavalnica 119
Naslov: Učinki plesa na kvaliteto življenja in depresivnost pri osebah s Parkinsonovo boleznijo
Mentor: izr. prof. dr. Robert Masten

Ema Kotar

24.09.2018

Ime in priimek: Ema Kotar
Oddelek: Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo
Program: Etnologija in kulturna antropologija - 2. stopnja
Datum: 24.09.2018
Ura in prostor: 09:00, EIKA P3, Zavetiška 5
Naslov: Oblikovanje telesa: Disciplina in tvornost v fitnes vadbi
Mentor: izr. prof. dr. Jaka Repic

Katja Štesl

24.09.2018

Ime in priimek: Katja Štesl
Oddelek: Oddelek za primerjalno književnost in literarno teorijo
Program: Primerjalna književnost in literarna teorija - 2. stopnja
Datum: 24.09.2018
Ura in prostor: 12:00, Predavalnica 404
Naslov: Naratološke strategije v avtobiografskih romanih v stripu o duševnih boleznih
Mentor: red. prof. dr. Vanesa Matajc

Mirjam Kimovec

24.09.2018

Ime in priimek: Mirjam Kimovec
Oddelek: Oddelek za geografijo
Program: Geografija – 2. stopnja
Datum: 24.09.2018
Ura in prostor: 08:00, Predavalnica 232
Naslov: Značilnosti nahrbtnikarskega turizma na primeru Nove Zelandije
Mentor: doc. dr. Dejan Cigale

Janez Dobnikar

24.09.2018

Ime in priimek: Janez Dobnikar
Oddelek: Oddelek za geografijo
Program: Geografija – 2. stopnja
Datum: 24.09.2018
Ura in prostor: 11:00, Predavalnica 232
Naslov: Poskus uporabe sistema navideznega interaktivnega kolesarjenja kot podpore v procesu načrtovanja kolesarskih poti
Mentor: izr. prof. dr. Marko Krevs

Vito Poredoš

24.09.2018

Ime in priimek: Vito Poredoš
Oddelek: Oddelek za primerjalno književnost in literarno teorijo, Oddelek za slovenistiko
Program: Primerjalna književnost in literarna teorija - 2. stopnja D, P, Slovenistika - 2. stopnja - D, P
Datum: 24.09.2018
Ura in prostor: 09:00, 209C
Naslov: Poskus kritične analize diskurza: Študija diskurza na primeru polemik glede romana Evangelij za pitbule
Mentor: red. prof. dr. Simona Kranjc, red. prof. dr. Tomislav Virk

Vito Poredoš

24.09.2018

Ime in priimek: Vito Poredoš
Oddelek: Oddelek za primerjalno književnost in literarno teorijo, Oddelek za slovenistiko
Program: Primerjalna književnost in literarna teorija - 2. stopnja D, P, Slovenistika - 2. stopnja - D, P
Datum: 24.09.2018
Ura in prostor: 09:00, 209C
Naslov: Poskus kritične analize literarnega diskurza: Študija diskurza na primeru polemik glede romana Evangelij za pitbule
Mentor: red. prof. dr. Simona Kranjc, red. prof. dr. Tomislav Virk

Nastja Zajc

24.09.2018

Ime in priimek: Nastja Zajc
Oddelek: Oddelek za bibliotekarstvo, informacijsko znanost in knjigarstvo
Program: Založniški študiji - 2. stopnja
Datum: 24.09.2018
Ura in prostor: 12:30, Predavalnica 532
Naslov: Analiza spletne prodajalne ZKP RTV Slovenija
Mentor: doc. dr. Jan Pisanski

Teja Goli

24.09.2018

Ime in priimek: Teja Goli
Oddelek: Oddelek za prevajalstvo
Program: Prevajanje - 2. stopnja
Datum: 24.09.2018
Ura in prostor: 12:00, Kabinet 24
Naslov: Na napakah se učimo: kategorizacija učiteljskih popravkov v korpusu Šolar 2.0
Mentor: red. prof. dr. Vojko Gorjanc

Manuela Korečič

24.09.2018

Ime in priimek: Manuela Korečič
Oddelek: Oddelek za slavistiko
Program: Južnoslovanski študiji - 2. stopnja - D
Datum: 24.09.2018
Ura in prostor: 12:00, 209C
Naslov: Spol v makedonščini
Mentor: izr. prof. dr. Namita Subiotto

Jaša Meden

24.09.2018

Ime in priimek: Jaša Meden
Oddelek: Oddelek za geografijo
Program: Geografija – 2. stopnja
Datum: 24.09.2018
Ura in prostor: 10:00, Predavalnica 232
Naslov: Modeliranje erozije prsti z metodo RUSLE v katastrski občini Neblo
Mentor: doc. dr. Blaž Repe

Sara Uhan

24.09.2018

Ime in priimek: Sara Uhan
Oddelek: Oddelek za geografijo
Program: Geografija – 2. stopnja
Datum: 24.09.2018
Ura in prostor: 12:00, Predavalnica 232
Naslov: Geografski vidik prehranske enačbe na primeru Škofjeloškega hribovja
Mentor: izr. prof. dr. Irma Potocnik Slavic

Špela Debeljak

24.09.2018

Ime in priimek: Špela Debeljak
Oddelek: Oddelek za psihologijo
Program: Psihologija - 2. stopnja
Datum: 24.09.2018
Ura in prostor: 10:00, Predavalnica 119
Naslov: Odnos poklicnih gasilcev do iskanja psihološke podpore in strokovne pomoči
Mentor: izr. prof. dr. Robert Masten

Polona Kalc

24.09.2018

Ime in priimek: Polona Kalc
Oddelek: Oddelek za psihologijo
Program: Psihologija - 2. stopnja
Datum: 24.09.2018
Ura in prostor: 09:00, Modra soba
Naslov: Priredba in preverjanje notranje ter zunanje veljavnosti vprašalnikov s področja okoljevarstvene psihologije
Mentor: red. prof. dr. Valentin Bucik

Monika Prijatelj

24.09.2018

Ime in priimek: Monika Prijatelj
Oddelek: Oddelek za psihologijo
Program: Psihologija - 2. stopnja
Datum: 24.09.2018
Ura in prostor: 11:00, Predavalnica 119
Naslov: Hvaležnost v povezavi s samospoštovanjem, depresivnostjo in kvaliteto spanja pri študentih
Mentor: izr. prof. dr. Robert Masten

Katarina Ferk

24.09.2018

Ime in priimek: Katarina Ferk
Oddelek: Oddelek za primerjalno književnost in literarno teorijo
Program: Primerjalna književnost in literarna teorija - 2. stopnja
Datum: 24.09.2018
Ura in prostor: 11:00, Predavalnica 404
Naslov: Primerjalna analiza klasičnega in digitalnega branja: digitalna (d)evolucija
Mentor: red. prof. dr. Vanesa Matajc

Urša Mohorič

20.09.2018

Ime in priimek: Urša Mohorič
Oddelek: Oddelek za azijske študije
Program: Sinologija - 2. stopnja
Datum: 20.09.2018
Ura in prostor: 09:00, Kabinet R12BI
Naslov: Vloga dopinga v okviru razvoja modernega športa na Kitajskem: Vzpon in padec kitajskih plavalnih zvezd
Mentor: red. prof. dr. Mitja Saje

Zala Koren

20.09.2018

Ime in priimek: Zala Koren
Oddelek: Oddelek za umetnostno zgodovino
Program: Umetnostna zgodovina - 2. stopnja
Datum: 20.09.2018
Ura in prostor: 10:00, Predavalnica 343
Naslov: Kipi poznega mednarodnega gotskega sloga v Pokrajinskem muzeju Maribor
Mentor: red. prof. dr. Samo Štefanac

Petra Basar

20.09.2018

Ime in priimek: Petra Basar
Oddelek: Oddelek za arheologijo
Program: Arheologija - 2. stopnja
Datum: 20.09.2018
Ura in prostor: 10:00, kabinet 105 P5 Zavetiška
Naslov: Geofizikalne raziskave prazgodovinskih najdišč z nizkofrekvenčno elektromagnetno metodo CMD-Mini Explorer
Mentor: doc. dr. Branko Mušic

Eva Klančič

20.09.2018

Ime in priimek: Eva Klančič
Oddelek: Oddelek za azijske študije
Program: Sinologija - 2. stopnja
Datum: 20.09.2018
Ura in prostor: 10:00, Kabinet R12BI
Naslov: Kitajska poslovna kultura: Izzivi poslovanja slovenskih podjetij na kitajskem trgu
Mentor: red. prof. dr. Mitja Saje

Miha Valant

20.09.2018

Ime in priimek: Miha Valant
Oddelek: Oddelek za umetnostno zgodovino
Program: Umetnostna zgodovina - 2. stopnja
Datum: 20.09.2018
Ura in prostor: 13:00, Predavalnica 343
Naslov: Likovno razstavljanje v Ljubljani v kranjskih časopisih v nemškem jeziku (1850-1918)
Mentor: izr. prof. dr. Beti Žerovc

Teja Štefančič

20.09.2018

Ime in priimek: Teja Štefančič
Oddelek: Oddelek za psihologijo
Program: Psihologija - 2. stopnja
Datum: 20.09.2018
Ura in prostor: 12:00, Predavalnica 102
Naslov: Mamina čustvena dostopnost in čustvena socializacija v povezavi z uravnavanjem čustev in osamljenostjo v zgodnjem mladostništvu
Mentor: red. prof. dr. Matija Svetina

Anja Sagadin

19.09.2018

Ime in priimek: Anja Sagadin
Oddelek: Oddelek za psihologijo
Program: Psihologija - 2. stopnja
Datum: 19.09.2018
Ura in prostor: 14:00, Predavalnica 119
Naslov: Evalvacija programa za obvladovanje stresa pri vzgojiteljicah
Mentor: red. prof. dr. Cirila Peklaj

Kristina Pahor de Maiti

19.09.2018

Ime in priimek: Kristina Pahor de Maiti
Oddelek: Oddelek za prevajalstvo
Program: Tolmacenje - 2. stopnja
Datum: 19.09.2018
Ura in prostor: 12:00, Kabinet 30 - tajništvo
Naslov: Videotolmačenje v Sloveniji
Mentor: doc. dr. Darja Fišer

Neža Belak

19.09.2018

Ime in priimek: Neža Belak
Oddelek: Oddelek za psihologijo
Program: Psihologija - 2. stopnja
Datum: 19.09.2018
Ura in prostor: 11:00, Modra soba
Naslov: Odzivanje učiteljev na napake učencev
Mentor: red. prof. dr. Sonja Pecjak

Brigita Šepec

19.09.2018

Ime in priimek: Brigita Šepec
Oddelek: Oddelek za zgodovino
Program: Zgodovina - 2. stopnja - D, P
Datum: 19.09.2018
Ura in prostor: 09:15, Predavalnica 102
Naslov: Osamosvojitev Slovenije pri zgodovini v 9. razredu osnovnih šol
Mentor: red. prof. dr. Danijela Trškan

Teja Koren

19.09.2018

Ime in priimek: Teja Koren
Oddelek: Oddelek za slovenistiko
Program: Slovenistika - 2. stopnja - P
Datum: 19.09.2018
Ura in prostor: 10:00, 209C
Naslov: Priprava pilotnega korpusa učbeniškega gradiva za učenje slovenščine kot tujega jezika
Mentor: izr. prof. dr. Nataša Pirih Svetina

Saša Perović

19.09.2018

Ime in priimek: Saša Perović
Oddelek: Oddelek za zgodovino
Program: Zgodovina - 2. stopnja - P
Datum: 19.09.2018
Ura in prostor: 10:15, Predavalnica 102
Naslov: Ženske v obrambnih silah jugoslovanske ljudske armade (1983-1985)
Mentor: doc. dr. Bojan Balkovec

Stanko Podržaj

19.09.2018

Ime in priimek: Stanko Podržaj
Oddelek: Oddelek za zgodovino
Program: Zgodovina - 2. stopnja
Datum: 19.09.2018
Ura in prostor: 12:00, Predavalnica 102
Naslov: Jugoslovanski vojni zločinci na haaškem sodišču
Mentor: izr. prof. dr. Mitja Ferenc

Maja Sirše

18.09.2018

Ime in priimek: Maja Sirše
Oddelek: Oddelek za geografijo
Program: Geografija – 2. stopnja - D, P
Datum: 18.09.2018
Ura in prostor: 09:30, Predavalnica 232
Naslov: Kmetije kot ponudnik izobraževalnih vsebin v lokalnem okolju
Mentor: izr. prof. dr. Irma Potocnik Slavic

Eva Šabec

18.09.2018

Ime in priimek: Eva Šabec
Oddelek: Oddelek za geografijo
Program: Geografija – 2. stopnja
Datum: 18.09.2018
Ura in prostor: 11:30, Predavalnica 232
Naslov: Metodologija vrednotenja učinkov programa LEADER
Mentor: izr. prof. dr. Irma Potocnik Slavic

Brigita Šepec

18.09.2018

Ime in priimek: Brigita Šepec
Oddelek: Oddelek za geografijo
Program: Geografija – 2. stopnja - D, P
Datum: 18.09.2018
Ura in prostor: 10:30, Predavalnica 232
Naslov: Poučevanje o migracijah in njihovih posledicah pri pouku geografije v osnovni šoli
Mentor: izr. prof. dr. Tatjana Resnik Planinc

Maša Slatnar

18.09.2018

Ime in priimek: Maša Slatnar
Oddelek: Oddelek za geografijo, Oddelek za zgodovino
Program: Geografija – 2. stopnja - D, P, Zgodovina - 2. stopnja - D, P
Datum: 18.09.2018
Ura in prostor: 08:30, Predavalnica 232
Naslov: Sodobne migracije slovenskih študentov v Združene države Amerike
Mentor: doc. dr. Kornelija Ajlec, izr. prof. dr. Tatjana Resnik Planinc

Janja Ribič

18.09.2018

Ime in priimek: Janja Ribič
Oddelek: Oddelek za anglistiko in amerikanistiko, Oddelek za slovenistiko
Program: Anglistika – 2. stopnja - D, P, Slovenistika - 2. stopnja - D, P
Datum: 18.09.2018
Ura in prostor: 10:00, Predavalnica 306
Naslov: VIDIKI UJEMANJA V KOPULATIVNIH STAVKIH V SLOVENŠČINI IN ANGLEŠČINI
Mentor: doc. dr. Franciška Lipovšek, izr. prof. dr. Mojca Smolej

Matic Zupan

18.09.2018

Ime in priimek: Matic Zupan
Oddelek: Oddelek za arheologijo
Program: Arheologija - 2. stopnja
Datum: 18.09.2018
Ura in prostor: 10:00, kabinet 105 P5 Zavetiška
Naslov: Stari grad Črešnjevec: GIS študija srednjeveške mote in njenega krajinskega konteksta
Mentor: izr. prof. dr. Katarina Katja Predovnik

Andreja Frlic

18.09.2018

Ime in priimek: Andreja Frlic
Oddelek: Oddelek za zgodovino
Program: Zgodovina - 2. stopnja
Datum: 18.09.2018
Ura in prostor: 14:00, Predavalnica 102
Naslov: Kubanska kriza v jugoslovanskem časopisju (Delo in Borba)
Mentor: doc. dr. Kornelija Ajlec

Barbara Habit

18.09.2018

Ime in priimek: Barbara Habit
Oddelek: Oddelek za zgodovino
Program: Zgodovina - 2. stopnja
Datum: 18.09.2018
Ura in prostor: 11:00, Predavalnica 102
Naslov: Ideja illirskega naroda pri Francozih in domačinih v času Ilirskih provinc
Mentor: izr. prof. dr. Rok Stergar

Neža Poznič

18.09.2018

Ime in priimek: Neža Poznič
Oddelek: Oddelek za sociologijo
Program: Sociologija kulture - 2. stopnja
Datum: 18.09.2018
Ura in prostor: 12:30, Predavalnica 430
Naslov: Deskriptivno in substancialno predstavništvo žensk v Državnem zboru Republike Slovenije med leti 2000 in 2017
Mentor: red. prof. dr. Milica Antic Gaber

Leilani Štajer

18.09.2018

Ime in priimek: Leilani Štajer
Oddelek: Oddelek za zgodovino
Program: Zgodovina - 2. stopnja
Datum: 18.09.2018
Ura in prostor: 09:00, Predavalnica 102
Naslov: Pomen in izpovedna vrednost šempeterske nekropole v današnjem času
Mentor: akad. red. prof. dr. Rajko Bratož

Tjaša Žužek

18.09.2018

Ime in priimek: Tjaša Žužek
Oddelek: Oddelek za zgodovino
Program: Zgodovina - 2. stopnja
Datum: 18.09.2018
Ura in prostor: 13:00, Predavalnica 102
Naslov: Severnokorejska diplomacija v sedemdesetih: gibanje neuvrščenih in afriške države
Mentor: doc. dr. Kornelija Ajlec

Eva Legović

18.09.2018

Ime in priimek: Eva Legović
Oddelek: Oddelek za anglistiko in amerikanistiko
Program: Anglistika – 2. stopnja - D
Datum: 18.09.2018
Ura in prostor: 11:30, Predavalnica 306
Naslov: Metafora čustev v besedilih Nicka Cava
Mentor: doc. dr. Franciška Lipovšek

Jošt Korošec

17.09.2018

Ime in priimek: Jošt Korošec
Oddelek: Oddelek za pedagogiko in andragogiko
Program: Andragogika – 2. stopnja - P
Datum: 17.09.2018
Ura in prostor: 09:00, Kabinet 420B
Naslov: Razvoj poklicne identitete pri osebah s posebnimi potrebami
Mentor: red. prof. dr. Janko Muršak

Špela Prunk

17.09.2018

Ime in priimek: Špela Prunk
Oddelek: Oddelek za arheologijo
Program: Arheologija - 2. stopnja
Datum: 17.09.2018
Ura in prostor: 10:00, kabinet 105 P5 Zavetiška
Naslov: Arheologija jam: primeri jam s Sežansko-Komenskega in Divaškega Krasa
Mentor: doc. dr. Dimitrij Mlekuž

Tanja Hrastar

17.09.2018

Ime in priimek: Tanja Hrastar
Oddelek: Oddelek za geografijo
Program: Geografija – 2. stopnja
Datum: 17.09.2018
Ura in prostor: 10:30, 023-seminarska soba
Naslov: Geomorfološka analiza kraškega polja na primeru Globodola
Mentor: red. prof. dr. Uroš Stepišnik

Mateja Peršolja

17.09.2018

Ime in priimek: Mateja Peršolja
Oddelek: Oddelek za romanske jezike in književnosti, Oddelek za anglistiko in amerikanistiko
Program: Španski jezik in književnost - 2. stopnja - D, Anglistika – 2. stopnja - D
Datum: 17.09.2018
Ura in prostor: 14:00, Predavalnica 309
Naslov: Prevajanje slovenskih kulturno-specifičnih izrazov v angleščino in španščino
Mentor: izr. prof. dr. Eva Sicherl, red. prof. dr. Jasmina Markic

Katja Kušar

17.09.2018

Ime in priimek: Katja Kušar
Oddelek: Oddelek za pedagogiko in andragogiko
Program: Pedagogika – 2. stopnja - P
Datum: 17.09.2018
Ura in prostor: 11:00, Predavalnica 528
Naslov: Levo ali desno? Raziskovanje prostora predšolskega otroka s pomočjo ustvarjalnega giba
Mentor: red. prof. dr. Robert Kroflic

Andreja Ščuka

17.09.2018

Ime in priimek: Andreja Ščuka
Oddelek: Oddelek za pedagogiko in andragogiko
Program: Pedagogika – 2. stopnja - P
Datum: 17.09.2018
Ura in prostor: 11:00, Kabinet 420B
Naslov: Socialna integracija gibalno ovirane deklice v vrtcu: študija primera
Mentor: doc. dr. Andreja Hocevar

Nuša Zankolič

17.09.2018

Ime in priimek: Nuša Zankolič
Oddelek: Oddelek za pedagogiko in andragogiko
Program: Andragogika – 2. stopnja - P
Datum: 17.09.2018
Ura in prostor: 10:00, Kabinet 420B
Naslov: Dejavniki zasvojenosti s spletnimi socialnimi omrežji med študenti
Mentor: izr. prof. dr. Marko Radovan

Tamara Fatur

17.09.2018

Ime in priimek: Tamara Fatur
Oddelek: Oddelek za geografijo
Program: Geografija – 2. stopnja - D, P
Datum: 17.09.2018
Ura in prostor: 11:30, 023-seminarska soba
Naslov: Geografski potencial občine Pivka za postavitev centra šolskih in obšolskih dejavnosti
Mentor: izr. prof. dr. Tatjana Resnik Planinc

Špela Čonč

17.09.2018

Ime in priimek: Špela Čonč
Oddelek: Oddelek za geografijo
Program: Geografija – 2. stopnja
Datum: 17.09.2018
Ura in prostor: 09:30, 023-seminarska soba
Naslov: Vrednotenje geodiverzitete na območju doline reke Dragonje
Mentor: red. prof. dr. Uroš Stepišnik

Ana Podobnik

17.09.2018

Ime in priimek: Ana Podobnik
Oddelek: Oddelek za prevajalstvo
Program: Prevajanje - 2. stopnja
Datum: 17.09.2018
Ura in prostor: 10:45, Kabinet 30 - tajništvo
Naslov: Izpusti v korpusu EPTIC-SI
Mentor: izr. prof. dr. Agnes Pisanski Peterlin

Anamarija Treven

17.09.2018

Ime in priimek: Anamarija Treven
Oddelek: Oddelek za geografijo
Program: Geografija – 2. stopnja - D, P
Datum: 17.09.2018
Ura in prostor: 08:30, 023-seminarska soba
Naslov: Izobraževalni potencial geodiverzitete na primeru izvirov Ljubljanice pri Vrhniki
Mentor: red. prof. dr. Uroš Stepišnik

Monika Merhar

17.09.2018

Ime in priimek: Monika Merhar
Oddelek: Oddelek za zgodovino
Program: Zgodovina - 2. stopnja - D, P
Datum: 17.09.2018
Ura in prostor: 10:00, Predavalnica 528
Naslov: Razvoj šolskega svetovalnega dela in vloga pedagoga v šolski svetovalni službi
Mentor: doc. dr. Petra Gregorcic Mrvar, red. prof. dr. Božo Repe

Polona Polc

17.09.2018

Ime in priimek: Polona Polc
Oddelek: Oddelek za prevajalstvo
Program: Prevajanje - 2. stopnja
Datum: 17.09.2018
Ura in prostor: 10:00, Kabinet 30 - tajništvo
Naslov: Korpusna analiza: tolmačenje in prevajanje zvez pomensko oslabljenega glagola in samostalnika v korpusu EPTIC-SI
Mentor: izr. prof. dr. Agnes Pisanski Peterlin

Timotej Prosen

17.09.2018

Ime in priimek: Timotej Prosen
Oddelek: Oddelek za filozofijo
Program: Filozofija - 2. stopnja
Datum: 17.09.2018
Ura in prostor: 15:30, Kabinet 431/a
Naslov: Subjekt moderne znanosti: sinoptična podoba človeka v svetu med Edmundom Husserlom in Wilfridom Sellarsom
Mentor: doc. dr. Sebastjan Voros

Jan Kostanjevec

17.09.2018

Ime in priimek: Jan Kostanjevec
Oddelek: Oddelek za filozofijo
Program: Filozofija - 2. stopnja
Datum: 17.09.2018
Ura in prostor: 14:00, Predavalnica 434
Naslov: Eksplikacija znanstvene razlage in interpretacija verjetnosti
Mentor: doc. dr. Sebastjan Voros

Patricija Čamernik

17.09.2018

Ime in priimek: Patricija Čamernik
Oddelek: Oddelek za romanske jezike in književnosti
Program: Francošcina - 2. stopnja - D, P
Datum: 17.09.2018
Ura in prostor: 12:00, Predavalnica 528
Naslov: Vzgojni in izobraževalni vidiki gledališke umetnosti pri poučevanju umetnosti pri poučevanju tujih jezikov
Mentor: izr. prof. dr. Primož Vitez, red. prof. dr. Robert Kroflic

Eva Eržen Winkler

14.09.2018

Ime in priimek: Eva Eržen Winkler
Oddelek: Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko
Program: Germanistika – 2. stopnja
Datum: 14.09.2018
Ura in prostor: 13:15, 2-Rim.
Naslov: Vom Stehplatz zum Parkett: drei Erzählungen Zofka Kveders aus narratologischer Perspektive / Od stojišča do parterja: tri pripovedi Zofke Kveder z naratološke perspektive
Mentor: doc. dr. Irena Samide

Nastja Majerič

14.09.2018

Ime in priimek: Nastja Majerič
Oddelek: Oddelek za anglistiko in amerikanistiko
Program: Anglistika – 2. stopnja - D
Datum: 14.09.2018
Ura in prostor: 10:30, Kabinet 301 tajništvo
Naslov: Vprašanje žanra v sodobnem leposlovju: China Mieville The City & the City (Heterogenost žanra v romanu Chine Mievilla The City & the City)
Mentor: izr. prof. dr. Mojca Krevel

Tjaša Dražnik

14.09.2018

Ime in priimek: Tjaša Dražnik
Oddelek: Oddelek za romanske jezike in književnosti
Program: Francošcina - 2. stopnja - D, P
Datum: 14.09.2018
Ura in prostor: 09:15, 023-seminarska soba
Naslov: Učinkovitejše poučevanje francoščine kot tujega jezika s pomočjo neverbalne komunikacije / Optimiser l'enseignement de FLE par le comportement non verbal
Mentor: doc. dr. Meta Lah

Maja Kragelj

14.09.2018

Ime in priimek: Maja Kragelj
Oddelek: Oddelek za romanske jezike in književnosti
Program: Francošcina - 2. stopnja - D, P
Datum: 14.09.2018
Ura in prostor: 08:30, 023-seminarska soba
Naslov: Évaluation du progrès de la compétence linguistique parmi les débutants en français comme langue étrangère / Preverjanje napredka jezikovne zmožnosti med začetniki francoščine kot tujega jezika
Mentor: doc. dr. Meta Lah

Davor Mlinarič

14.09.2018

Ime in priimek: Davor Mlinarič
Oddelek: Oddelek za zgodovino
Program: Zgodovina - 2. stopnja
Datum: 14.09.2018
Ura in prostor: 11:30, Predavalnica 102
Naslov: Prevladujoče predstave o slovenski srednjeveški zgodovini. Kako je razumljena preteklost v sodobni Sloveniji
Mentor: akad. red. prof. dr. Peter Štih

Ajda Batistič

14.09.2018

Ime in priimek: Ajda Batistič
Oddelek: Oddelek za slovenistiko, Oddelek za primerjalno književnost in literarno teorijo
Program: Slovenistika - 2. stopnja - D, P, Primerjalna književnost in literarna teorija - 2. stopnja D, P
Datum: 14.09.2018
Ura in prostor: 09:00, 1A-Rim.
Naslov: Pogled znanosti in šolstva na Bartolov roman Alamut
Mentor: izr. prof. dr. Aleksander Bjelcevic, red. prof. dr. Vid Snoj

Urša Gluščič

14.09.2018

Ime in priimek: Urša Gluščič
Oddelek: Oddelek za slovenistiko
Program: Slovenistika - 2. stopnja - P
Datum: 14.09.2018
Ura in prostor: 09:00, 209C
Naslov: Prežihovi Samorastniki: novela, film, drama
Mentor: izr. prof. dr. Mateja Pezdirc Bartol

Ivo Kerže

14.09.2018

Ime in priimek: Ivo Kerže
Oddelek: Oddelek za slovenistiko
Program: Slovenistika - 2. stopnja - P
Datum: 14.09.2018
Ura in prostor: 09:00, 209C
Naslov: Mahničeva estetika in literarna kritika
Mentor: izr. prof. dr. Aleksander Bjelcevic

Robert Urankar

14.09.2018

Ime in priimek: Robert Urankar
Oddelek: Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko
Program: Nemšcina - 2. stopnja - D, P
Datum: 14.09.2018
Ura in prostor: 12:30, 2-Rim.
Naslov: Pot v samouničenje: samomor v nemški književnosti v luči psihoanalitične literarne teorije / Der Weg in die Selbstzerstörung: Selbstmord in der deutschen Literatur aus psychoanalytisch-literaturwissenschaftlicher Perspektive
Mentor: doc. dr. Irena Samide

Barbara Brnot

14.09.2018

Ime in priimek: Barbara Brnot
Oddelek: Oddelek za slovenistiko
Program: Slovenistika - 2. stopnja - P
Datum: 14.09.2018
Ura in prostor: 10:00, 209C
Naslov: Eksperimentiranje z jezikom v romanih Florjana Lipuša
Mentor: red. prof. dr. Alojzija Zupan Sosic

Tea Trušnovec

14.09.2018

Ime in priimek: Tea Trušnovec
Oddelek: Oddelek za slovenistiko
Program: Slovenistika - 2. stopnja - P
Datum: 14.09.2018
Ura in prostor: 09:00, 209C
Naslov: Eksistencializem v romanih Črni dnevi in beli dan, Tujec
Mentor: red. prof. dr. Alojzija Zupan Sosic

Nadja Babič

14.09.2018

Ime in priimek: Nadja Babič
Oddelek: Oddelek za romanske jezike in književnosti
Program: Francisticne študije - 2. stopnja - D
Datum: 14.09.2018
Ura in prostor: 10:00, 023-seminarska soba
Naslov: Prevedi mi zgodbo: Specifika prevajanja otroške literature (Daniel Pennac: Le roman d'Ernest et Célestine) / Traduis-moi une histoire: Aspect spécifiques de la traduction pour enfant (Daniel Pennac: Le roman d'Ernest et Célestine)
Mentor: izr. prof. dr. Primož Vitez

Špela Poljanšek

14.09.2018

Ime in priimek: Špela Poljanšek
Oddelek: Oddelek za romanske jezike in književnosti
Program: Francošcina - 2. stopnja - D, P
Datum: 14.09.2018
Ura in prostor: 10:45, 023-seminarska soba
Naslov: L'emploi des stratégies d'apprentissage en classe de FLE: le cas des lycéens norvégiens et slovènes / Primerjava rabe učnih strategij norveških in slovenskih dijakov pri učenju francoskega jezika kot tujega jezika v gimnaziji
Mentor: doc. dr. Meta Lah

Urška Plaznik

14.09.2018

Ime in priimek: Urška Plaznik
Oddelek: Oddelek za bibliotekarstvo, informacijsko znanost in knjigarstvo
Program: Bibliotekarstvo, informacijski in založniški študiji - 2. stopnja
Datum: 14.09.2018
Ura in prostor: 09:30, Modra soba
Naslov: Primerjava citiranosti in uporabe člankov iz mednarodnih znanstvenih revij. Primer konzorcijev v Sloveniji
Mentor: red. prof. dr. Primož Južnic

Danijela Jejčič

13.09.2018

Ime in priimek: Danijela Jejčič
Oddelek: Oddelek za primerjalno književnost in literarno teorijo
Program: Primerjalna književnost in literarna teorija - 2. stopnja
Datum: 13.09.2018
Ura in prostor: 11:15, Predavalnica 404
Naslov: Langston Hughes: preko meja Harlema
Mentor: red. prof. dr. Vanesa Matajc

Marija Krek

13.09.2018

Ime in priimek: Marija Krek
Oddelek: Oddelek za bibliotekarstvo, informacijsko znanost in knjigarstvo
Program: Informacijska znanost z bibliotekarstvom - 2. stopnja
Datum: 13.09.2018
Ura in prostor: 12:00, Predavalnica 532
Naslov: Življenjska doba in spreminjanje gradiva v Spletnem arhivu Narodne in univerzitetne knjižnice
Mentor: red. prof. dr. Alenka Šauperl

Rosana Vukojević

13.09.2018

Ime in priimek: Rosana Vukojević
Oddelek: Oddelek za slovenistiko
Program: Slovenistika - 2. stopnja - D, P
Datum: 13.09.2018
Ura in prostor: 09:00, Predavalnica 119
Naslov: Pravorečje v šoli - pregled veljavnih učnih načrtov, učbeniških kompletov in maturitetnih pol
Mentor: izr. prof. dr. Hotimir Tivadar

Maja Lupše

13.09.2018

Ime in priimek: Maja Lupše
Oddelek: Oddelek za geografijo
Program: Geografija – 2. stopnja - D, P
Datum: 13.09.2018
Ura in prostor: 09:30, 023-seminarska soba
Naslov: Uporaba literarnih odlomkov z geografsko vsebino pri pouku geografije
Mentor: izr. prof. dr. Tatjana Resnik Planinc

Uroš Gostonj

13.09.2018

Ime in priimek: Uroš Gostonj
Oddelek: Oddelek za geografijo
Program: Geografija – 2. stopnja
Datum: 13.09.2018
Ura in prostor: 11:30, 023-seminarska soba
Naslov: Razvojni vidiki zaraščanja kmetijskih površin na Goričkem
Mentor: izr. prof. dr. Simon Kušar

Branka Mrđenović

13.09.2018

Ime in priimek: Branka Mrđenović
Oddelek: Oddelek za bibliotekarstvo, informacijsko znanost in knjigarstvo
Program: Bibliotekarstvo - 2. stopnja
Datum: 13.09.2018
Ura in prostor: 13:00, Predavalnica 532
Naslov: Katalogizacijske napake v COBIB-u z vidika katalogizatorjev in uporabnikov
Mentor: doc. dr. Marija Petek

Sanja Podgornik

13.09.2018

Ime in priimek: Sanja Podgornik
Oddelek: Oddelek za slovenistiko, Oddelek za primerjalno književnost in literarno teorijo
Program: Slovenistika - 2. stopnja - D, P, Primerjalna književnost in literarna teorija - 2. stopnja D, P
Datum: 13.09.2018
Ura in prostor: 10:30, Predavalnica 404
Naslov: Svetovna književnost druge polovice 20. stoletja v učnih načrtih in učnih sredstvih za pouk književnosti v gimnaziji
Mentor: izr. prof. dr. Alenka Žbogar, red. prof. dr. Tomislav Virk

Eva Ravbar

13.09.2018

Ime in priimek: Eva Ravbar
Oddelek: Oddelek za geografijo
Program: Geografija – 2. stopnja - D, P
Datum: 13.09.2018
Ura in prostor: 10:30, 023-seminarska soba
Naslov: Mobilnostne navade učencev in zaposlenih v ljubljanskih šolah
Mentor: izr. prof. dr. Matej Ogrin

Lara Paukovič

13.09.2018

Ime in priimek: Lara Paukovič
Oddelek: Oddelek za primerjalno književnost in literarno teorijo, Oddelek za anglistiko in amerikanistiko
Program: Primerjalna književnost in literarna teorija - 2. stopnja D, Anglistika – 2. stopnja - D
Datum: 13.09.2018
Ura in prostor: 09:30, Predavalnica 404
Naslov: Podoba New Yorka v ameriškem romanu po enajstem septembru
Mentor: izr. prof. dr. Mojca Krevel, red. prof. dr. Vanesa Matajc

Kristina Gregorčič

13.09.2018

Ime in priimek: Kristina Gregorčič
Oddelek: Oddelek za romanske jezike in književnosti
Program: Francisticne študije - 2. stopnja - D
Datum: 13.09.2018
Ura in prostor: 10:30, Predavalnica 306
Naslov: K neveridičnosti usmerjeni izrazi v slovenščini
Mentor: izr. prof. dr. Gašper Ilc

Polona Logar

13.09.2018

Ime in priimek: Polona Logar
Oddelek: Oddelek za slovenistiko
Program: Slovenistika - 2. stopnja - P
Datum: 13.09.2018
Ura in prostor: 09:00, Predavalnica 119
Naslov: Ženske oblike poimenovanj za poklice: med slovarjem in rabo
Mentor: red. prof. dr. Andreja Žele

Lucija Pikš

13.09.2018

Ime in priimek: Lucija Pikš
Oddelek: Oddelek za slovenistiko
Program: Slovenistika - 2. stopnja - D, P
Datum: 13.09.2018
Ura in prostor: 11:30, Predavalnica 119
Naslov: Stavčnočlenska analiza
Mentor: izr. prof. dr. Mojca Smolej

Vesna Skupek

13.09.2018

Ime in priimek: Vesna Skupek
Oddelek: Oddelek za geografijo
Program: Geografija – 2. stopnja - D, P
Datum: 13.09.2018
Ura in prostor: 08:30, 023-seminarska soba
Naslov: Spoznavno usmerjen pouk geografije v srednji šoli
Mentor: izr. prof. dr. Tatjana Resnik Planinc

Maša Kmet

13.09.2018

Ime in priimek: Maša Kmet
Oddelek: Oddelek za romanske jezike in književnosti
Program: Španski jezik in književnost - 2. stopnja - D
Datum: 13.09.2018
Ura in prostor: 08:00, Predavalnica 426
Naslov: El teatro español contemporáneo: del teatro breve al microteatro / Sodobno špansko gledališče: od kratkega gledališča do mikrogledališča
Mentor: izr. prof. dr. Maja Šabec

Daniel Eduardo Lopez Bončina

13.09.2018

Ime in priimek: Daniel Eduardo Lopez Bončina
Oddelek: Oddelek za romanske jezike in književnosti
Program: Hispanistika - 2. stopnja
Datum: 13.09.2018
Ura in prostor: 08:45, Predavalnica 426
Naslov: Interpretacija hipertekstualnih značilnosti in načini branja v Ristancu Julia Cortázar / Interpretación sobre los rasgos hipertextuales y las formas de lectura en Rayuela de Julio Cortázar
Mentor: izr. prof. dr. Maja Šabec

Eva Markun

12.09.2018

Ime in priimek: Eva Markun
Oddelek: Oddelek za romanske jezike in književnosti
Program: Francisticne študije - 2. stopnja - D
Datum: 12.09.2018
Ura in prostor: 13:00, Kabinet 403
Naslov: Arthur Rimbaurd-visiom poétiques et l'inconscient dans les iluminations/Arthur Rimbaurd-pesniške vizije in nezavedno v iluminacijah
Mentor: doc. dr. Katarina Marincic

Katja Furlanič

12.09.2018

Ime in priimek: Katja Furlanič
Oddelek: Oddelek za azijske študije
Program: Sinologija - 2. stopnja
Datum: 12.09.2018
Ura in prostor: 11:00, Kabinet R12BI
Naslov: Naturalizem v upodabljanju bud v kiparstvu dinastije Sui
Mentor: izr. prof. dr. Nataša Vampelj Suhadolnik

Hedija Ljutić

12.09.2018

Ime in priimek: Hedija Ljutić
Oddelek: Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko
Program: Nemcistika - 2. stopnja - D
Datum: 12.09.2018
Ura in prostor: 11:00, Predavalnica 306
Naslov: Nemščina in večjezičnost pri govorcih z migracijskim ozadjem iz Kranja in okolice / Deutsch und Mehrsprachigkeit bei Sprechern mit Migrationshintergrund aus Kranj und seiner Umgebung
Mentor: izr. prof. dr. Uršula Krevs Birk

Katja Verdev

12.09.2018

Ime in priimek: Katja Verdev
Oddelek: Oddelek za arheologijo
Program: Arheologija - 2. stopnja
Datum: 12.09.2018
Ura in prostor: 10:00, kabinet 105 P5 Zavetiška
Naslov: Rimske ceste v Sloveniji
Mentor: doc. dr. Milan Lovenjak

Tjaša Čebašek

12.09.2018

Ime in priimek: Tjaša Čebašek
Oddelek: Oddelek za bibliotekarstvo, informacijsko znanost in knjigarstvo
Program: Založniški študiji - 2. stopnja
Datum: 12.09.2018
Ura in prostor: 14:00, Predavalnica 532
Naslov: Analiza vizualnega marketinga slovenskih knjigarn
Mentor: izr. prof. dr. Andrej Blatnik

Tjaša Florjanovič

12.09.2018

Ime in priimek: Tjaša Florjanovič
Oddelek: Oddelek za bibliotekarstvo, informacijsko znanost in knjigarstvo
Program: Založniški študiji - 2. stopnja
Datum: 12.09.2018
Ura in prostor: 13:00, Predavalnica 532
Naslov: Besedilne, vizualne in avdio-vizualne vsebine v slovenskih učbenikih: kratek zgodovinski pregled
Mentor: red. prof. dr. Mihael Kovac

Dejan Kalabić

12.09.2018

Ime in priimek: Dejan Kalabić
Oddelek: Oddelek za bibliotekarstvo, informacijsko znanost in knjigarstvo
Program: Založniški študiji - 2. stopnja
Datum: 12.09.2018
Ura in prostor: 12:00, Predavalnica 532
Naslov: Avtorji evropskih knjižnih uspešnic: jezik, založba in spol
Mentor: red. prof. dr. Mihael Kovac

Gregor Obrez

12.09.2018

Ime in priimek: Gregor Obrez
Oddelek: Oddelek za azijske študije
Program: Sinologija - 2. stopnja
Datum: 12.09.2018
Ura in prostor: 09:00, Kabinet R12BI
Naslov: Izvor in razlogi homofobije v sodobni Kitajski - "Tovarištvo" v omari in omejitve kitajskega LGBT gibanja
Mentor: red. prof. dr. Jana Rošker

Sintja Stojko

12.09.2018

Ime in priimek: Sintja Stojko
Oddelek: Oddelek za azijske študije
Program: Sinologija - 2. stopnja
Datum: 12.09.2018
Ura in prostor: 10:00, Kabinet R12BI
Naslov: Po turističnih poteh komunistične kulturne dediščine - Primerjava kitajskega, vzhodnoevropskega in jugoslovanskega turizma komunistične kulturne dediščine
Mentor: red. prof. dr. Mitja Saje

Tina Berdajs

12.09.2018

Ime in priimek: Tina Berdajs
Oddelek: Oddelek za azijske študije
Program: Sinologija - 2. stopnja
Datum: 12.09.2018
Ura in prostor: 09:00, Kabinet R12BI
Naslov: Estetika ruševin v zasebnih klasičnih kitajskih vrtovih dinastije Qing - Vrt harmonije v izbranih delih Yuan Meija (1716-1797)
Mentor: izr. prof. dr. Nataša Vampelj Suhadolnik

Maša Kmet

12.09.2018

Ime in priimek: Maša Kmet
Oddelek: Oddelek za anglistiko in amerikanistiko
Program: Anglistika – 2. stopnja - D
Datum: 12.09.2018
Ura in prostor: 13:00, Predavalnica 306
Naslov: Navzdol po zajčji luknji: raziskovanje igrivosti v Aličinem svetu
Mentor: izr. prof. dr. Jason Frederick Blake

Karmen Hrovat

11.09.2018

Ime in priimek: Karmen Hrovat
Oddelek: Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo
Program: Etnologija in kulturna antropologija - 2. stopnja
Datum: 11.09.2018
Ura in prostor: 09:00, EIKA P4, Zavetiška 5
Naslov: Predvajal vam je poslednji kinooperater. Življenjske zgodbe poklicnih kinooperaterjev v ljubljanskih kinematografih
Mentor: doc. dr. Miha Kozorog

Saša Kočar

10.09.2018

Ime in priimek: Saša Kočar
Oddelek: Oddelek za romanske jezike in književnosti, Oddelek za pedagogiko in andragogiko
Program: Francošcina - 2. stopnja - D, P, Andragogika – 2. stopnja - D, P
Datum: 10.09.2018
Ura in prostor: 10:00, Kabinet 420B
Naslov: Poučevanje francoščine starejših odraslih: pristopi in izzivi / L'enseignement du français aux personnes âgées: approches et défis
Mentor: doc. dr. Meta Lah, izr. prof. dr. Marko Radovan

Sara Bergman

10.09.2018

Ime in priimek: Sara Bergman
Oddelek: Oddelek za sociologijo
Program: Sociologija kulture - 2. stopnja
Datum: 10.09.2018
Ura in prostor: 12:00, Predavalnica 232
Naslov: Kanabis subkultura v Sloveniji
Mentor: red. prof. dr. Milica Antic Gaber

Nina Kovač

10.09.2018

Ime in priimek: Nina Kovač
Oddelek: Oddelek za psihologijo
Program: Psihologija - 2. stopnja
Datum: 10.09.2018
Ura in prostor: 09:00, Modra soba
Naslov: Masovni in odprti podatki – kako jih uporabiti za spremljanje in razvoj blagovne znamke delodajalca
Mentor: red. prof. dr. Valentin Bucik

Anamarija Treven

10.09.2018

Ime in priimek: Anamarija Treven
Oddelek: Oddelek za sociologijo
Program: Sociologija - 2. stopnja - D, P
Datum: 10.09.2018
Ura in prostor: 13:00, Predavalnica 430
Naslov: Vloga azilne politike v procesih integracije: zgodbe azilantov, azilnih domov in humanitarnih organizacij
Mentor: izr. prof. dr. Damjan Mandelc

Janž Snoj

10.09.2018

Ime in priimek: Janž Snoj
Oddelek: Oddelek za primerjalno književnost in literarno teorijo, Oddelek za slavistiko
Program: Primerjalna književnost in literarna teorija - 2. stopnja D, Polonistika - 2. stopnja - D
Datum: 10.09.2018
Ura in prostor: 12:00, Predavalnica 404
Naslov: Solaris Stanisława Lema kot poskus odgovor na antropološko, epistemološko in teološko vprašanje
Mentor: izr. prof. dr. Nikolaj Jež, red. prof. dr. Vanesa Matajc

Janž Snoj

10.09.2018

Ime in priimek: Janž Snoj
Oddelek: Oddelek za primerjalno književnost in literarno teorijo, Oddelek za slavistiko
Program: Primerjalna književnost in literarna teorija - 2. stopnja D, Polonistika - 2. stopnja - D
Datum: 10.09.2018
Ura in prostor: 12:00, Predavalnica 404
Naslov: Solaris Stanisława Lema kot poskus odgovora na antropološko, epistemološko in teološko vprašanje
Mentor: izr. prof. dr. Nikolaj Jež, red. prof. dr. Vanesa Matajc

Patricija Kričaj

10.09.2018

Ime in priimek: Patricija Kričaj
Oddelek: Oddelek za slavistiko
Program: Rusistika - 2. stopnja - D
Datum: 10.09.2018
Ura in prostor: 09:00, Kabinet 420B
Naslov: Izobraževanje odraslih v Rusiji in Sloveniji sredi 20. stoletja
Mentor: izr. prof. dr. Monika Govekar Okoliš, red. prof. dr. Miha Javornik

Patricija Kričaj

10.09.2018

Ime in priimek: Patricija Kričaj
Oddelek: Oddelek za slavistiko
Program: Rusistika - 2. stopnja - D
Datum: 10.09.2018
Ura in prostor: 09:00, Kabinet 420B
Naslov: Izobraževanje v Rusiji in Sloveniji sredi 20. stoletja
Mentor: izr. prof. dr. Monika Govekar Okoliš, red. prof. dr. Miha Javornik

Katarina Nikolić

10.09.2018

Ime in priimek: Katarina Nikolić
Oddelek: Oddelek za azijske študije
Program: Japonologija - 2. stopnja
Datum: 10.09.2018
Ura in prostor: 11:00, Predavalnica 232
Naslov: Diskriminacija žensk na delovnem mestu - tridesetletna bitka za enakopravnost
Mentor: doc. dr. Nataša Visocnik Gerželj

Nina Pavletič

10.09.2018

Ime in priimek: Nina Pavletič
Oddelek: Oddelek za azijske študije
Program: Japonologija - 2. stopnja
Datum: 10.09.2018
Ura in prostor: 15:00, Predavalnica 232
Naslov: Analiza in primerjava prevodov Yume Jūya Natsumeja Sōsekija v slovenščini, italijanščini in angleščini s posebnim poudarkom na prevajanju arhaizmov
Mentor: doc. dr. Marija Kristina Hmeljak

Maruša Kuret

10.09.2018

Ime in priimek: Maruša Kuret
Oddelek: Oddelek za sociologijo, Oddelek za romanske jezike in književnosti
Program: Sociologija kulture - 2. stopnja - D, Francisticne študije - 2. stopnja - D
Datum: 10.09.2018
Ura in prostor: 11:00, Predavalnica 410
Naslov: Reprezentacija sociolektov v sodobnem francoskem filmu
Mentor: doc. dr. Jože Vogrinc, izr. prof. dr. Gregor Perko

Maruša Švigelj

10.09.2018

Ime in priimek: Maruša Švigelj
Oddelek: Oddelek za psihologijo
Program: Psihologija - 2. stopnja
Datum: 10.09.2018
Ura in prostor: 11:00, Modra soba
Naslov: Psihološko osamosvajanje istospolno in biseksualno usmerjenih mladih na prehodu v odraslost
Mentor: red. prof. dr. Maja Zupancic

Urška Umer

10.09.2018

Ime in priimek: Urška Umer
Oddelek: Oddelek za psihologijo
Program: Psihologija - 2. stopnja
Datum: 10.09.2018
Ura in prostor: 10:00, Predavalnica 012
Naslov: Šolska prilagojenost dijakov športnikov
Mentor: red. prof. dr. Cirila Peklaj

Matija Jan

10.09.2018

Ime in priimek: Matija Jan
Oddelek: Oddelek za filozofijo
Program: Filozofija - 2. stopnja
Datum: 10.09.2018
Ura in prostor: 12:00, Kabinet 433/a
Naslov: Drugi teoreticizem Louisa Althusserja
Mentor: red. prof. dr. Miran Božovic

Žan Lep

10.09.2018

Ime in priimek: Žan Lep
Oddelek: Oddelek za psihologijo
Program: Psihologija - 2. stopnja
Datum: 10.09.2018
Ura in prostor: 10:00, Modra soba
Naslov: Prevod in priredba Lestvic za ocenjevanje nadarjenosti v slovenščino
Mentor: red. prof. dr. Valentin Bucik

Lea Vlahovič

07.09.2018

Ime in priimek: Lea Vlahovič
Oddelek: Oddelek za prevajalstvo
Program: Prevajanje - 2. stopnja
Datum: 07.09.2018
Ura in prostor: 12:30, Kabinet 30 - tajništvo
Naslov: Jezikovnostilistična primerjava dveh slovenskih prevodov Flaubertove Madame Bovary in vprašanje zastaranja prevodov
Mentor: red. prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar

Eneja Osrajnik

07.09.2018

Ime in priimek: Eneja Osrajnik
Oddelek: Oddelek za prevajalstvo
Program: Prevajanje - 2. stopnja
Datum: 07.09.2018
Ura in prostor: 09:00, Kabinet 30 - tajništvo
Naslov: Nestandardna stava vejice po uvajalnih prislovnih zvezah v slovenščini
Mentor: doc. dr. Darja Fišer

Neža Hvale

07.09.2018

Ime in priimek: Neža Hvale
Oddelek: Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo
Program: Etnologija in kulturna antropologija - 2. stopnja
Datum: 07.09.2018
Ura in prostor: 09:00, EIKA P4, Zavetiška 5
Naslov: Migracije Slovencev v Berlin v času Socialistične federativne republike Jugoslavije: gostujoči delavci
Mentor: doc. dr. Mateja Habinc

Anže Kerč

07.09.2018

Ime in priimek: Anže Kerč
Oddelek: Oddelek za zgodovino
Program: Zgodovina jugovzhodne Evrope - 2. stopnja (skupna diploma)
Datum: 07.09.2018
Ura in prostor: 13:00, Predavalnica 102
Naslov: Plesna kultura meščanstva na Slovenskem v 19. stoletju. Plesne prireditve skozi oči priročnikov o lepem vedenju
Mentor: izr. prof. dr. Andrej Studen

Tjaša Konovšek

07.09.2018

Ime in priimek: Tjaša Konovšek
Oddelek: Oddelek za zgodovino
Program: Zgodovina - 2. stopnja
Datum: 07.09.2018
Ura in prostor: 14:00, Predavalnica 102
Naslov: Med idealom in resničnostjo: ženske v času druge svetovne vojne na Slovenskem
Mentor: red. prof. dr. Marta Verginella

Sindi Časar

07.09.2018

Ime in priimek: Sindi Časar
Oddelek: Oddelek za zgodovino
Program: Zgodovina - 2. stopnja
Datum: 07.09.2018
Ura in prostor: 11:00, Predavalnica 434
Naslov: Primorski in istrski priseljenci v Prekmurju: Spomin, življenje med vojnama in medsebojni odnosi
Mentor: red. prof. dr. Marta Verginella

Blaž Kavšek

07.09.2018

Ime in priimek: Blaž Kavšek
Oddelek: Oddelek za zgodovino
Program: Zgodovina - 2. stopnja
Datum: 07.09.2018
Ura in prostor: 11:00, Predavalnica 102
Naslov: Od občutka greha do greha z občutkom: breme ponosa in samoljubja v korespondenčnem gradivu druge polovice 19. in prve tretjine 20. stoletja na Slovenskem
Mentor: doc. dr. Irena Selišnik

Katja Mencigar

07.09.2018

Ime in priimek: Katja Mencigar
Oddelek: Oddelek za zgodovino
Program: Zgodovina - 2. stopnja - D, P
Datum: 07.09.2018
Ura in prostor: 10:00, Predavalnica 102
Naslov: "Krvoločna je pa tudi, ker več pobije nego more použiti." Prehod iz antropocentrizma v ekocentrizem v slovenskih učbenikih
Mentor: doc. dr. Ana Cergol Paradiž

Ema Koplan

06.09.2018

Ime in priimek: Ema Koplan
Oddelek: Oddelek za primerjalno književnost in literarno teorijo, Oddelek za slovenistiko
Program: Primerjalna književnost in literarna teorija - 2. stopnja D, P, Slovenistika - 2. stopnja - D, P
Datum: 06.09.2018
Ura in prostor: 12:00, Kabinet 424
Naslov: Recepcija sodobne slovenske kratke proze v treh osrednjih srednješolskih vzgojno-izobraževalnih programih na primeru kratke zgodbe Nejca Gazvode
Mentor: izr. prof. dr. Alenka Žbogar, red. prof. dr. Tomislav Virk

Nadja Babič

06.09.2018

Ime in priimek: Nadja Babič
Oddelek: Oddelek za primerjalno književnost in literarno teorijo
Program: Primerjalna književnost in literarna teorija - 2. stopnja D
Datum: 06.09.2018
Ura in prostor: 13:00, Kabinet 424
Naslov: Preporod etičnega v literaturi
Mentor: red. prof. dr. Tomislav Virk

Maja Kuhar

06.09.2018

Ime in priimek: Maja Kuhar
Oddelek: Oddelek za bibliotekarstvo, informacijsko znanost in knjigarstvo
Program: Bibliotekarstvo, informacijski in založniški študiji - 2. stopnja
Datum: 06.09.2018
Ura in prostor: 14:00, Predavalnica 532
Naslov: Odprta znanost in vloga visokošolskega knjižničarja
Mentor: doc. dr. Cvetka Teja Koler Povh

David Vogrin

05.09.2018

Ime in priimek: David Vogrin
Oddelek: Oddelek za bibliotekarstvo, informacijsko znanost in knjigarstvo
Program: Založniški študiji - 2. stopnja
Datum: 05.09.2018
Ura in prostor: 11:00, Predavalnica 532
Naslov: Materialni in strukturni popis tiskanih knjig iz 16. in 17. stoletja v knjižnici cerkve sv. Jurija v Piranu
Mentor: red. prof. dr. Jedert Vodopivec Tomažic

Janez Perne

05.09.2018

Ime in priimek: Janez Perne
Oddelek: Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko
Program: Germanistika – 2. stopnja
Datum: 05.09.2018
Ura in prostor: 12:30, Kabinet 118
Naslov: Frazemi v športnih revijah Runner's World Deutschland in Rennrad Magazin/Phraseme in den Sportzeitschriften Runner's World Deutschland und Rennrad Magazin
Mentor: doc. dr. Urška Valencic Arh

Mija Bon

05.09.2018

Ime in priimek: Mija Bon
Oddelek: Oddelek za slovenistiko
Program: Slovenistika - 2. stopnja
Datum: 05.09.2018
Ura in prostor: 09:00, 209C
Naslov: Geolingvistična interpretacija primerjalnih frazemov v slovenskih narečjih na interaktivni jezikovni karti: Primerjalni frazemi s pomenom človeške lastnosti
Mentor: red. prof. dr. Vera Smole

Jernej Komac

05.09.2018

Ime in priimek: Jernej Komac
Oddelek: Oddelek za zgodovino
Program: Zgodovina - 2. stopnja
Datum: 05.09.2018
Ura in prostor: 10:00, Predavalnica 115
Naslov: "Eno pa bomo lahko rekli: Doma smo!" Prebivalstvo Bovškega in njegova izkušnja vélike vojne 1914 - 1918
Mentor: izr. prof. dr. Rok Stergar

Urša Jagar

05.09.2018

Ime in priimek: Urša Jagar
Oddelek: Oddelek za prevajalstvo
Program: Prevajanje - 2. stopnja
Datum: 05.09.2018
Ura in prostor: 12:00, Predavalnica 05
Naslov: Ko Günther Jauch postane Zmago Batina in je škof povišan v papeža Prevodne strategije in prevodni premiki pri prevajanju iz hipercentralnega in centralnih jezikov v slovenščino na primeru angleščine in nemščine
Mentor: doc. dr. Marija Zlatnar Moe

Tina Mihelič

04.09.2018

Ime in priimek: Tina Mihelič
Oddelek: Oddelek za slovenistiko
Program: Slovenistika - 2. stopnja - D, P
Datum: 04.09.2018
Ura in prostor: 11:00, Predavalnica 232
Naslov: Svetopisemska literarna besedila pri pouku književnosti
Mentor: izr. prof. dr. Janez Vodicar, izr. prof. dr. Alenka Žbogar

Ana Metličar

04.09.2018

Ime in priimek: Ana Metličar
Oddelek: Oddelek za slovenistiko
Program: Slovenistika - 2. stopnja - D, P
Datum: 04.09.2018
Ura in prostor: 09:00, 209C
Naslov: Omama v sodobnem slovenskem romanu
Mentor: red. prof. dr. Alojzija Zupan Sosic

Andraž Knez

04.09.2018

Ime in priimek: Andraž Knez
Oddelek: Oddelek za bibliotekarstvo, informacijsko znanost in knjigarstvo
Program: Informacijska znanost z bibliotekarstvom - 2. stopnja
Datum: 04.09.2018
Ura in prostor: 14:00, Predavalnica 532
Naslov: Zasnova digitalne knjižnice za domoznanstvo: primer knjižnice Toneta Seliškarja Trbovlje
Mentor: red. prof. dr. Maja Žumer

Maruša Trošt

04.09.2018

Ime in priimek: Maruša Trošt
Oddelek: Oddelek za slovenistiko
Program: Slovenistika - 2. stopnja - P
Datum: 04.09.2018
Ura in prostor: 10:30, Predavalnica 232
Naslov: Formativno spremljanje pri pouku slovenščine v Osnovni šoli (s poudarkom na pouku književnosti)
Mentor: izr. prof. dr. Alenka Žbogar

Taja Bilmez

04.09.2018

Ime in priimek: Taja Bilmez
Oddelek: Oddelek za sociologijo
Program: Sociologija kulture - 2. stopnja
Datum: 04.09.2018
Ura in prostor: 09:00, Predavalnica 430
Naslov: Mehanizmi diskriminatornega vedenja posameznika/ice v povezavi s pregledom in kritično analizo obstoječih strategij obravnave diskriminatornega vedenja v praksi
Mentor: red. prof. dr. Ksenija Vidmar Horvat

Lana Modrej

04.09.2018

Ime in priimek: Lana Modrej
Oddelek: Oddelek za sociologijo
Program: Sociologija kulture - 2. stopnja
Datum: 04.09.2018
Ura in prostor: 10:00, Predavalnica 430
Naslov: Vloga medijev pri konstrukciji družbe strahu
Mentor: red. prof. dr. Ksenija Vidmar Horvat

Rok Smrdelj

04.09.2018

Ime in priimek: Rok Smrdelj
Oddelek: Oddelek za sociologijo
Program: Sociologija kulture - 2. stopnja
Datum: 04.09.2018
Ura in prostor: 11:30, Predavalnica 430
Naslov: Delitev dela v Smithovem Bogastvu narodov in v izbranih delih Marxa in Engelsa
Mentor: doc. dr. Jože Vogrinc

Katja Zver

04.09.2018

Ime in priimek: Katja Zver
Oddelek: Oddelek za slovenistiko
Program: Slovenistika - 2. stopnja - D, P
Datum: 04.09.2018
Ura in prostor: 09:00, 209C
Naslov: Intimno v romanih Gabriele Babnik
Mentor: red. prof. dr. Alojzija Zupan Sosic

Petra Kim Krasnić

04.09.2018

Ime in priimek: Petra Kim Krasnić
Oddelek: Oddelek za zgodovino, Oddelek za slavistiko
Program: Zgodovina - 2. stopnja - D, P, Rusistika - 2. stopnja - D, P
Datum: 04.09.2018
Ura in prostor: 13:00, Predavalnica 115
Naslov: Rusko-ukrajinska kriza: Ruski vidik pri vprašanju priključitve Krima k Ruski federaciji
Mentor: doc. dr. Kornelija Ajlec, doc. dr. Blaž Podlesnik

Tilen Jernej Blatnik

04.09.2018

Ime in priimek: Tilen Jernej Blatnik
Oddelek: Oddelek za zgodovino
Program: Zgodovina - 2. stopnja - D, P
Datum: 04.09.2018
Ura in prostor: 12:00, Predavalnica 115
Naslov: Poročanje slovenskega časopisja o političnih razmerah na Češkoslovaškem v obdobju 1918-1938
Mentor: doc. dr. Kornelija Ajlec

Eva Marinič

04.09.2018

Ime in priimek: Eva Marinič
Oddelek: Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko
Program: Nemšcina - 2. stopnja - D, P
Datum: 04.09.2018
Ura in prostor: 10:00, Predavalnica 306
Naslov: Zgodovinski kontekst lirike Rose Ausländer / Rose Ausländers Lyrik im historischen Kontext
Mentor: doc. dr. Johann Georg Lughofer

Petra Korpar

04.09.2018

Ime in priimek: Petra Korpar
Oddelek: Oddelek za zgodovino
Program: Zgodovina - 2. stopnja - P
Datum: 04.09.2018
Ura in prostor: 14:00, Predavalnica 115
Naslov: Kakor bomo delali, tako bomo živeli! Skrb za delovnega človeka v MTT-ju po drugi svetovni vojni
Mentor: red. prof. dr. Božo Repe

Marike Grubar

03.09.2018

Ime in priimek: Marike Grubar
Oddelek: Oddelek za sociologijo
Program: Sociologija kulture - 2. stopnja
Datum: 03.09.2018
Ura in prostor: 14:00, Kabinet 444
Naslov: Plantažno suženjstvo in kapitalizem v Ameriki: od domnevnega sobivanja do državljanske vojne
Mentor: doc. dr. Primož Krašovec

Tina Šporin

03.09.2018

Ime in priimek: Tina Šporin
Oddelek: Oddelek za bibliotekarstvo, informacijsko znanost in knjigarstvo
Program: Bibliotekarstvo - 2. stopnja
Datum: 03.09.2018
Ura in prostor: 09:00, Predavalnica 532
Naslov: Primerjava in pomen referenčnih služb v Osrednji knjižnici Celje in Osrednji knjižnici Mozirje
Mentor: doc. dr. Marija Petek

Jaka Črešnar

03.09.2018

Ime in priimek: Jaka Črešnar
Oddelek: Oddelek za romanske jezike in književnosti
Program: Španšcina - 2. stopnja - D, P
Datum: 03.09.2018
Ura in prostor: 12:00, Predavalnica 13
Naslov: Problemas de los hablantes del inglés estadounidense del Sur con la pronunciación del español mexicano
Mentor: red. prof. dr. Jasmina Markic

Valentina Pogorelc

03.09.2018

Ime in priimek: Valentina Pogorelc
Oddelek: Oddelek za romanske jezike in književnosti
Program: Hispanistika - 2. stopnja
Datum: 03.09.2018
Ura in prostor: 12:00, Predavalnica 13
Naslov: Expresión de la cortesía y deixis social en las cartas privadas de los siglos XVI-XVIII
Mentor: izr. prof. dr. Barbara Pihler Ciglic