Izobraževanje za prostovoljce na TOM telefonu

Zveza prijateljev mladine Slovenije novembra 2021 organizira osnovno izobraževanje za prostovoljce, ki želijo svetovati na TOM telefonu. Osnovno izobraževanje je obvezno, brez njega prostovoljec ne more opravljati prostovoljnega dela. Mesta so omejena.

Osnovno izobraževanje za telefonsko svetovanje (obvezno): 9. 11. 2021 (16–21h); 11 .11. 2021 (16–21h); 16. 11. 2021 (16–21h); 18. 11. 2021 (16–21h)

Osnovno izobraževanje za svetovanje preko e-pošte (izbirno): 19. 11. 2021 (16h–21h)

Osnovno izobraževanje za spletno klepetalnico (izbirno): 25. 11. 2021 (16h–21h), 9. 12. 2021 (16h–19h).

Informativni sestanek za nove prostovoljce bo potekal v ponedeljek, 25. 10. 2021, ob 17. uri, preko spletne aplikacije Zoom. Potrebna je predhodna prijava na masa.blaznik@zpms.si.

TOM telefon® - telefon za otroke in mladostnike je program svetovanja in informiranja otrok in mladostnikov, ki se soočajo z različnimi stiskami in izzivi odraščanja. Deluje na brezplačni telefonski številki 116 111, vsak dan od 12. do 20. ure. Otroci in mladostniki pa lahko stopijo v stik s svetovalcem tudi preko spletne klepetalnice ali e-pošte (več). Nacionalno mrežo TOM trenutno sestavlja 9 svetovalnih skupin po vsej Sloveniji. Pod okriljem Zveze prijateljev mladine Slovenije deluje ljubljanska skupina TOM telefona, ki združuje 40 prostovoljcev svetovalcev. Svetovalci se redno izobražujejo preko dodatnih tematskih predavanj in imajo stalno podporo v obliki rednih mesečnih supervizij.

Gradivo je dostopno tudi na spletni strani.

Vabilo

Brill eBook Collection in Oxford Handbooks Online – nova elektronska dostopa

Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko

Oddelek za slovenistiko

Na osnovni šoli Poljane nad Škofjo Loko potrebujejo učiteljico oz. učitelja slovenščine

Dostop do Oxford Handbooks Online ter Brill eBook Collection

Oddelek za arheologijo

Testni dostop do Brill eBook Collection in Oxford Handbooks Online

Etnološke regionalne raziskave Slovenije – kolokvij 7. 12. 2021

8. mednarodni kritiški simpozij – Umetnost kritike 2021: Kdo je kritik?

Spremenjen urnik knjižnice Oddelka za azijske študije, 8.–10. 12. 2021