Novi tokovi v glasbi 20. stoletja

Avtor: Gregor Pompe

Nova knjiga prof. dr. Pompeta prinaša pregled po razvoju glasbene umetnosti v 20. stoletju. Gre za delo, ki druži glasbeno-zgodovinski in kompozicijsko tehnični pogled. Tako se zemljevid glasbe 20. stoletja razkriva kot razvojno zaporedje slogovnih sprememb, v katerih odzvanjajo splošne duhovnozgodovinske spremembe, ki jih učbenik zasleduje predvsem v spremembah specifik kompozicijskih tehnik. Vsaka estetska in/ali kompozicijska-tehnična premena je nazorno ilustrirana s primerom glasbene analize izbranih del. Učbenik tako pokriva širok spekter slogov in kompozicijskih tehnik: moderna, impresionizem, ekspresionizem, dodekafonija, neoklasicizem, nova stvarnost, glasba in politika, avantgarda, serializem, postserializem, elektronska in konkretna glasba, zvočne kompozicije, naključje, spektralna glasba, postmodernizem, sodobni intermedijski pulralizem.

Leto izida: 2014

Zbirka: Učbeniki FF

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje