Slovenščina 1+: Slovnične tabele in vaje za južnoslovanske govorce slovenščine kot drugega jezika

Urednik: Mateja Lutar
Avtor: Helena Šter, Mojca Stritak Kučuk
Slovenščina 1+ je komplet učnega gradiva, pripravljen z mislijo na mednarodne študente, ki se v prvem letu študija na Univerzi v Ljubljani udeležujejo lektorata slovenščine kot tujega jezika. Ker so ti študenti v velikem deležu iz Bosne in Hercegovine, Črne gore, Hrvaške, Srbije ali Makedonije, so v učnem gradivu izpostavljena predvsem vprašanja, koristna za govorce južnoslovanskih jezikov. Vsebina je zasnovana za 90–120 kontaktnih ur učenja slovenščine, visoko motivirani uporabniki pa jo seveda lahko predelajo hitreje. Prvi del kompleta – Slovnične tabele in vaje za južnoslovanske govorce slovenščine kot drugega jezika – vsebuje osnovne slovnične vsebine, s katerimi se srečujejo južnoslovanski govorci na začetni stopnji učenja. Poudarek je predvsem na oblikoslovnih in delno tudi skladenjskih vprašanjih. Poglavja so urejena po besednih vrstah, vrstni red obravnave snovi določi učitelj, ki s pojasnili dopolni slovnične tabele. Tabele namreč nudijo samo osnovno razlago oz. olajšajo pomnjenje pravil. Učenje jezika ne sme biti omejeno samo na slovnico, zato bo komplet dopolnjeval še drugi del – komunikacijsko naravnano gradivo s sporazumevalnimi vzorci, vajami za besedišče in komunikacijo ter primeri besedil.

Leto izida: 2022

01. 07. - 10. 07. 2024

Julijski Karierni tabor za študentke in študente Univerze v Ljubljani

26. 06. 2024