Stiki in sovplivanja med središčem in obrobjem

Urednik: Mira Miladinović Zalaznik, Tanja Žigon
Monografija o stikih in sovplivanjih med središčem in obrobjem je plod raziskav znanstvenic in znanstvenikov, ki se ukvarjajo s preučevanjem medkulturnih stikov ter jih obravnavajo s kulturno- in literarnozgodovinskega stališča. Prinaša štirinajst študij primerov. Vsaka iz svojega zornega kota predstavi razmerje moči med centrom in provinco, med središčem in obrobnim ter išče stične točke, razhajanja, medsebojne vplive in prepletanja. Prispevki prinašajo nove poglede na pojme, kot so prostor, meja, identiteta, tuje, domače, gibanje, kinematografija, sovplivanja, kulturni stiki in medkulturno posredništvo, ter jih utemeljujejo in analizirajo tako v zgodovinskih kot tudi sodobnih kontekstih. Večjezična monografija že na makro ravni opozarja na medjezikovna in medkulturna prepletanja, ki niso zaznamovala le »starega sveta« dolgega 19. stoletja, temveč vedno bolj zaznamujejo sobivanje v evropskem prostoru.

Leto izida: 2014

Zbirka: Slovenske germanistične študije

07. 06. - 08. 06. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

3. mednarodna konferenca doktorskih študentov na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo

05. 06. 2024

Okrogla miza: Kam gre naša šola?

04. 06. - 04. 07. 2024

Razstava: RARARA umetnice Tinkare Nemec Herkess

03. 06. 2024

Semantične in pragmatične lastnosti turškega diskurzivnega členka hani