Alumniteka: Pot k vključujoči družbi: enakost kot skupna odgovornost

Kako lahko zagotovimo enake možnosti in vključevanje za ranljive skupine, kot so osebe s posebnimi potrebami, priseljenci in manjšine? Kateri so glavni izzivi pri spoprijemanju s stereotipi in predsodki, ki lahko omejujejo vključevanje? Kako različni dejavniki, kot so dostop do kakovostnega izobraževanja, zdravstvene oskrbe in ekonomske priložnosti, vplivajo na posameznikove možnosti za uspeh v življenju? Kako lahko vsak med nami prispeva k vključevanju in enakosti?

Na tokratni Alumniteki bodo govorili o različnih deprivilegiranih skupinah in o tem, kako zagotavljati enake možnosti. Temo enakih možnosti bodo osvetlili skozi pogled psihologa, socialne pedagoginje, sociologinje in pisateljice.

Na dogodku bodo sodelovali:

• prof. dr. Vesna Leskošek, sociologinja,
  • Dijana Matković, pisateljica,
  • Hana Košan, socialna pedagoginja,
  • doc. dr. Žan Lep, psiholog.

Pogovor bo moderirala Renata Dacinger.

Pridružite se dogodku v četrtek, 21. septembra 2023, ob 18. uri na Pedagoški fakulteti UL.

Dogodek je brezplačen, zaželene prijave na tej povezavi.

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor

Izmenjevalnico oblačil PRINESI // ODNESI

Oddelek za zgodovino, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani