Alumniteka: Zgodovina v zidovih: kako pa kaj naša skrb za kulturno dediščino?

Ali v Sloveniji dovolj skrbimo za nepremično kulturno dediščino? Ali lahko skrbno prenovljeni objekti kulturne dediščine pripomorejo k trajnostnem razvoju? Kakšen je odnos Slovenk in Slovencev do politično zaznamovane arhitekturne dediščine? Kakšna je vloga arhitektov pri varovanju nepremične kulturne dediščine?

Na tokratni Alumniteki, ki bo 28. februarja ob 19. uri v Modri sobi na Filozofski fakulteti UL, se bodo s strokovnjaki in alumni UL posvetili kulturni dediščini.

O tem, kakšno je stanje nepremične kulturne dediščine v Sloveniji danes, kakšen je naš odnos do nje in kakšne so možnosti za bolj učinkovito ohranjanje in uporabo teh objektov se bodo pogovarjali z:

• doc. dr. Nežo Čebron Lipovec,
  • doc. dr. Renato Novak Klemenčič,
  • doc. dr. Milošem Koscem,
  • izr. prof. dr. Barbaro Lampič,
  • asist. dr. Božidarjem Jožefom Flajšmanom.

Alumniteke so brezplačne in odprte za vse, zaželena je le predhodna prijava.

V februarju nadaljujejo z že enajsto Alumniteko. Če ste katero izmed preteklih Alumnitek zamudili, vabljeni, da jim prisluhnete na podcastu.

Izmenjevalnico oblačil PRINESI // ODNESI

Oddelek za zgodovino, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Predavanje Friederike Kind-Kovács: Kako raziskovati zgodovino otroštva otrok Budimpešte po prvi svetovni vojni