Delavnica Ženske v povojnih tranzicijah: Ustna zgodovina

Ustna zgodovina je ena od metodoloških orodij, uporabljano pri raziskovalnem delu ERC projekta EIRENE. Četrta v nizu delavnic bo naslovila predvsem dva vidika: travmatizirani spomin in spomine z obmejnih prostorov ter načine, kako ju metodološko lahko obravnavamo s pomočjo ustne zgodovine. Z uvidi priznanih ustnih zgodovinark in zgodovinarjev ter drugih strokovnjakov s temeljitim epistemološkim znanjem in bogatimi terenskimi izkušnjami bodo stremeli k opolnomočenju vseh zainteresiranih. Namen delavnice je tudi poziv k spoštovanju človekovega dostojanstva in drugih etičnih vidikov, ki jih odpira ustnozgodovinska metoda.

Delavnica bo v angleškem jeziku potekala 11. in 12. marca 2021. Vstop je prost, treba se je le registrirati preko aplikacije Zoom. Več informacij na tej povezavi.

19. 10. 2020

03. 09. 2020