Dnevi enakosti spolov FF: Spopadanje s težkimi zgodbami s strani zaupne osebe in raziskovalke

Vabimo vas na letošnji tretji dogodek v okviru Dnevov enakosti spolov, ki smo ga poimenovali Spopadanje s težkimi zgodbami s strani zaupne osebe in raziskovalke, in bo potekal v sredo, 15. marca 2023, ob 16:30 v Modri sobi Filozofske fakultete.

Na pogovoru bodo sodelovale dr. Jasna Podreka, Sara Svati Sharan in Živa Gornik, ki se v okviru svojega delovanja redno srečujejo z osebnimi zgodbami, ki so povezane z nasiljem v družinskem, akademskem ali delovnem okolju. Delile bodo, kako se same spopadajo s težkimi in tabuiziranimi temami in kako te predstaviti svetu. Pogovor bo odpiral tudi vprašanje, kako se zavarovati kot zaupna oseba in raziskovalka, da ti zgodbe ne pridejo do živega in s tem ne vplivajo na tvoje delovanje ter življenje. Dogodek bo moderiral Matija Terglav.

Dr. Jasna Podreka: sociologinja, ki se ukvarja s problematiko intimnopartnerskega nasilja nad ženskami,
Sara Svati Sharan: filozofinja, ki nagovarja problematiko spolnega nasilja v akademskem prostoru in v študijskem procesu,
Živa Gornik: antropologinja, ki raziskuje seksualno delo v Sloveniji in zbira zgodbe oseb, ki se z njem ukvarjajo.
Moderator: Matija Terglav.

Prijazno vabljene_i!

Izmenjevalnico oblačil PRINESI // ODNESI

Oddelek za zgodovino, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani