Dogodek ob mednarodnem dnevu boja proti nasilju nad ženskami: "Halo, doživljam nasilje, potrebujem pomoč"

Društvo SOS telefon za ženske in otroke – žrtve nasilja ob Mednarodnem dnevu boja proti nasilju nad ženskami, 25. novembru, vabi na spletni dogodek. Pogovor z mednarodno udeležbo o pomembnosti informacije, ki jo dobijo žrtve nasilja – "Halo, doživljam nasilje, potrebujem pomoč", bo v torek, 7. 12. 2021, ob 9.30 uri.

Strokovnjakinje in strokovnjaki, ki se neposredno ali posredno srečujejo z ženskami, ki doživljajo nasilje, bodo razmišljali o dejanskem stanju in potrebah na področju nasilja nad ženskami:

• Maja Plaz, Društvo SOS telefon,
  • Dalida Horvat in Jasmina Imširović, Društvo SOS telefon,
  • Teja Podgorelec, Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti,
  • Nollalinija, Finska nacionalna telefonska linija za žrtve nasilja,
  • Mateja Štirn, ISA institut, Institut za psihološko svetovanje in izobraževalno razvojne projekte,
  • Frauen und Mädchennotruf Rosenheim e. V., Center, specializiran za ženske, ki doživljajo nasilje v medosebnih odnosih, Nemčija,
  • Alojz Sladič, Generalna policijska uprava, Sektor splošne policije,
  • Helena Govekar, Center za socialno delo Ljubljana,
  • Autonome Österreichische Frauenhauser (AOF), Združenje avtonomnih avstrijskih zatočišč za ženske,
  • mag. Ivo Holc, Policijska akademija, predstavnik Slovenije v skupini GREVIO,
  • dr. Jasna Podreka, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani, prostovoljka Društva SOS telefon.

Dogodek bo povezovala Jelena Aščič, voditeljica in novinarka, RTVSLO.

19. 10. 2020

03. 09. 2020