Identitete na prepihu: o migracijah in identitetah

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete vabi na dogodek z naslovom Identitete na prepihu: o migracijah in identitetah, ki bo potekal v četrtek, 2. decembra 2021, ob 19.00 uri (Trubarjeva hiša literature).

Ljudje migriramo, se selimo, premikamo, nikakor nismo na miru. A nenehno, četudi je z nami od čistega začetka, na ta vidik človeštva pozabljamo ali pa mu pripisujemo status izrednosti, odmika od normalnega stanja. Migracije za sabo nepreklicno potegnejo tudi prespraševanje lastne identitete in iskanje odgovora na vprašanje: Kdo sem? ter ukvarjanje z večplastnostjo identitete z vidika nacionalnosti, etničnosti in drugih prostorsko utemeljenih občutkov pripadanj. V pogovoru s kulturno antropologinjo Tino Ivnik in nemcistko, sociologinjo ter recitatorko Sandro Antić bodo govorili o različnih oblikah identitet, ki se vežejo na ljudi, ki zapustijo rojstno državo, ter si dom ustvarijo drugod. Dotaknili pa se bodo tudi vprašanja, kako migracije razumejo njihovi potomci.

Sogovornici: Tina Ivnik (Filozofska fakulteta) in Sandra Antić. Moderira: Urška Purg

Dogodek poteka v okviru cikla pogovorov Misliti odgovornost.

19. 10. 2020

03. 09. 2020