Karierni dan Oddelka za prevajalstvo

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete vabi na tradicionalni Karierni dan Oddelka za prevajalstvo Filozofske fakultete, ki bo v sredo, 24. aprila 2024, ob 16.30, v Hiši Evropske unije na Dunajski 20. Tudi tokrat karierni dan organizirajo pod okriljem Evropske komisije oz. območne enote Generalnega direktorata za prevajanje (DGT) v sklopu pobude #Translating Europe.

Na dogodku, ki tudi letos poteka v sklopu pobude #TranslatingEurope Generalnega direktorata za prevajanje pri Evropski komisiji, bodo najprej pogledali trende v prevajalskem sektorju, ki jih bo predstavila Nina Ambrož Šušnik iz Amidasa. Sledilo bo predavanje Nives Felić iz Zavoda Nefiks in Mete Mežnar iz Deloitta o kompetencah prihodnosti, vstopu mladih na trg dela in digitalni prisotnosti, nato pa bodo prisluhnili še predstavitvi direktorja direktorata za vire pri DGT Jörgna Grena o vlogi prevajalcev in jezikovnih tehnologij v EU. Pogovarjali se bodo tudi o prihodnosti prevajalskega poklica in o tem, kako ugodne razmere na trgu najbolje izkoristiti v prevajalskem sektorju. Sledilo bo sproščeno druženje, kjer bodo študenti in alumni imeli priložnost navezati prve stike s potencialnimi delodajalci.

Prisrčno vabljeni!

Vabilo

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor