Konferenca Z jeziki danes za jutri. Aktualni izzivi poučevanja jezikov, literatur in kultur

Na Filozofski fakulteti kot eni vodilnih slovenskih institucij na področju jezikovnega poučevanja ter izobraževanja učiteljev in učiteljic za poučevanje najrazličnejših jezikov ob zaključku Leta jezikov FF in kot uvod v Leto učiteljev FF pripravljamo konferenco Z jeziki danes za jutri: Aktualni izzivi poučevanja jezikov, literatur in kultur, ki bo potekala od 5. do 7. 10. 2023.

Pri razmisleku o novih izzivih in možnostih v jezikovnem izobraževanju ter o sožitju kultur za uspešno delovanje družbe 21. stoletja se nam bodo, z znanstveno-raziskovalnega ali strokovnega oz. praktičnega vidika primerov dobrih praks, pridružili številni učitelji in učiteljice iz osnovno- in srednješolskega ter visokošolskega izobraževanja.

Vabljeni!

Zbornik:
Z jeziki danes za jutri: aktualni izzivi poučevanja jezikov, literatur in kultur: zbornik povzetkov prispevkov konference

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor

Izmenjevalnico oblačil PRINESI // ODNESI

Oddelek za zgodovino, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Predavanje Friederike Kind-Kovács: Kako raziskovati zgodovino otroštva otrok Budimpešte po prvi svetovni vojni