Otvoritveni dogodek Dnevov enakosti spolov FF

Vabljeni na otvoritveni dogodek letošnjih Dnevov enakosti spolov na Filozofski fakulteti, ki bo v sredo, 8. marca 2023, ob 11. uri v Modri sobi na Filozofski fakulteti.

Na dogodku bomo spregovorili o izkušnjah pri nastajanju in uveljavljanju načrtov enakosti spolov v akademskem polju. Iztočnico za pogovor bo ponudila knjiga z naslovom Samoumevnosti in nelagodja: Sistemsko urejanje enakosti spolov v akademskem polju, ki je izšla pri Znanstveni založbi Filozofske fakultete.

Na pogovoru bodo sodelovali: prof. dr. Vesna Leskošek (Fakulteta za socialno delo UL), dr. Jovana Mihajlović Trbovc (Znanstvenoraziskovalni center Slovenske akademije znanosti in umetnosti – ZRC SAZU), dr. Romana Jordan (Institut Jožef Stefan) in prof. dr. Milica Antić Gaber (Filozofska fakulteta UL).

Pogovor bo vodila novinarka Tita Mayer.

Izmenjevalnico oblačil PRINESI // ODNESI

Oddelek za zgodovino, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Predavanje Friederike Kind-Kovács: Kako raziskovati zgodovino otroštva otrok Budimpešte po prvi svetovni vojni