Podobe antike v sodobni družbi in filozofiji

V organizaciji Slovenskega društva za primerjalno književnost in Oddelka za filozofijo Filozofske fakultete ter s finančno podporo Javne agencije za knjigo bo 5. in 6. 11. 2021 (Modra soba na Filozofski fakulteti) potekala konferenca Podobe antike v sodobni družbi in filozofiji.

Konferenca je posvečena podobam antike v sodobni družbi in filozofiji. Prva sekcija je posvečena vprašanju popularizacije in poučevanja antične književnosti in kulture. Sodelujejo najpomembnješi predstavniki iz Slovenije in okoliških držav, ki vodijo različne literarne in izobraževalne projekte (prof. Alberto Camerotto, Univerza v Benetkah; prof. Markus Hafner, Univerza v Gradcu; prof. Neven Jovanović, Univerza v Zagrebu; prof. David Movrin, Univerza v Ljubljani). Predavanja so pripravljena poljudno za širšo javnost, namen pa je izmenjava dobrih praks glede organizacije in vodenja literarnih in kulturnih projektov povezanih z antiko. Druga sekcija nadaljuje temo lanskoletne delavnice, pri čemer bodo povabljeni raziskovalci razpravljali o vplivu anike in antične filozofije na sodobno filozofijo in družbo. Vabljeni so ugledni tuji in slovenski raziskovalci antične filzofije (dr. Gina Derhard, Univerza v Münstru; dr. Franci Zore; dr. Jan Ciglenečki; Blaž Božič, vsi trije iz Univerze v Ljubljani). Tretjo sekcijo organizirajo v sodelovanju z Društvom študentov primerjalne književnosti. Sekcija je namenjena vključevanju študentov filozofije in študentov primerjalne književnosti v delovanje društva.

Vabljeni!

19. 10. 2020