Prepleteni spomini v večvrstni krajini

V sredo, 28. 5. 2025, ob 14.40 bo v okviru predavanj Socialni spomin na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo FF UL (P2) gostovala doc. dr. Barbara Turk Niskač s predavanjem z naslovom:
Prepleteni spomini v večvrstni krajini.

Na podlagi raziskave spominov na vključevanje otrok v delo na kmečkem gospodarstvu v drugi polovici 20. stoletja predavanje osvetljuje večvrstno relacijskost, ki se je oblikovala skozi delo in sobivanje, ko so otroci skrbeli za pašne živali in krajino. Predavateljica se bo osredotočila na belokranjske steljnike – zemljišča, povezana s pašo in košnjo orlove praproti za nastilj živalim – hkrati pa se bo navezala tudi na druge ekstenzivne kmetijske krajine.
Z vključevanjem fotografije, videa, hoje kot metode etnografskega raziskovanja ter izbranih spominov, ki jih je Zarja Menart v produkciji Studia Finta Film in koprodukciji RTV Slovenija prelila v kratka animirana dela, predavanje naslavlja tudi vprašanje, kakšno vlogo lahko ima večnačinska etnografija pri reprezentacijah spominov, umeščenih v večvrstno krajino.

Predavanje bo potekalo v angleškem jeziku.

Vabljeni in vabljene!

Dogodki

Znanstvena založba, Knjigarna

10. Sejem na zraku

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo

Sodelujoče oblikovanje: Na učenju osredotočeno sodelovanje – gostujoče predavanje

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo

Med-vrstno sodelovanje? Vključevanje post-humanistične/post-specistične perspektive v oblikovanju – gostujoče predavanje

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor

Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Izmenjevalnico oblačil PRINESI // ODNESI