Ramovšev teden (19.–29. 9. 2022)

Oddelek za slovenistiko Filozofske fakultete vabi na dogodke, ki jih pripravljajo od 19. do 29. 9. 2022 – Ramovšev teden. Pripravili so vodene oglede razstave o akad. prof. Franu Ramovšu (1890‒1952), ki jo bo v avli Filozofske fakultete ob obletnici njegove smrti in širših aktivnostih, poimenovanih Ramovšev teden, pripravila knjižnica Oddelka za slovenistiko in slavistiko ter katedra za zgodovinsko slovnico in dialektologijo v sodelovanju z Inštitutom za slovenski jezik Frana Ramovša ZRC SAZU. Temu bosta sledili za dijakinje in dijake prilagojeni polurni delavnici s področij narečjeslovja, zgodovine jezika in pravopisa.

21. in 22. septembra pa bodo delavnice dopolnile še predstavitve drugih oddelčnih dejavnosti, in sicer poučevanje slovenščine kot tujega jezika za študente (torek, 20. 9.) ter predstavitev oddelčnih projektov in študentskih raziskovalnih nalog (sreda, 21. 9.). Dejavnosti bodo vodili oddelčni profesorji in profesorice, knjižničarke, pa tudi nekdanje študentke.

Program je objavljen na spletni strani Oddelka za slovenistiko.

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor

Izmenjevalnico oblačil PRINESI // ODNESI

Oddelek za zgodovino, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani