Razstava Dosežki Univerze v Ljubljani skozi oči umetnikov

Na Jakopičevem sprehajališču v Tivoliju je od 16. oktobra na ogled razstava z naslovom Dosežki Univerze v Ljubljani skozi oči umetnikov, ki predstavlja vrhunske raziskovalne, pedagoške, umetniške in strokovne dosežke Univerze v Ljubljani preteklih treh let. Razstavo so pripravili študentke, študentje, profesorice in profesorji Akademije za likovno umetnost in oblikovanje Univerze v Ljubljani.

Med predstavljenimi dosežki sta tudi dosežka s Filozofske fakultete, in sicer:

- Zgodovina slovenskega literarnega prevoda I in II (glavna urednica: prof. dr. Nike Kocijančič Pokorn, souredniki: doc. dr. Robert Grošelj, izr. prof. dr. Tamara Mikolič Južnič, prof. dr. Agnes Pisanski Peterlinpovezava do prvega dela knjige),

- Zvočno pisna monografija, Prekmurščina, kinč predragi (prof. dr. Hotimir Tivadar, Maja Hajdinjak, Valentina Novak, Suzana Panker, dr. Klaudija Sedar).

Razstava, ki jo je Univerza v Ljubljani pripravila v partnerstvu s Turizmom Ljubljana, bo na ogled do 24. novembra 2023.

Vabljeni k ogledu.

19. 10. 2020
Oddelek za slavistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Gostujoča predavanja dr. Iváneka z Ostravske univerze