Razstava Zaslužni profesor dr. Marjan Britovšek (23. 8. 1923–8. 12. 2008)

Knjižnica Oddelka za sociologijo Filozofske fakultete vabi na razstavo Zaslužni profesor dr. Marjan Britovšek (23. 8. 1923–8. 12. 2008), ki je na ogled v četrtem nadstropju Filozofske fakultete (levo krilo) od 30. novembra do 31. decembra 2023.

Razstava ob stoletnici avtorjevega rojstva prinaša izbor del prof. dr. Marjana Britovška, historičnega sociologa in zgodovinarja, čigar področja delovanja so segala od problemskih vprašanj slovenske agrarne in socialne zgodovine, študij o revoluciji 1848 v Avstriji ali zgodovine modernega evropskega delavskega gibanja do raziskovanja stalinizma v Sovjetski zvezi. Naziv zaslužnega profesorja Univerze v Ljubljani je prejel leta 1994, njegov publicistični opus pa obsega zavidljivih 17 monografij in okoli 160 razprav, objavljenih doma in v tujini.

Vljudno vabljeni!

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor

Izmenjevalnico oblačil PRINESI // ODNESI