Serija predavanj prof. Deana Moyarja, Univerza Johnsa Hopkinsa v Baltimoru (ZDA)

Oddelek za filozofijo Filozofske fakultete in projekt Heglova politična metafizika vljudno vabita na serijo predavanj, ki jih bo imel prof. Dean Moyar, Univerza Johnsa Hopkinsa v Baltimoru (ZDA):

- v torek, 28. marca 2023, ob 19. uri, pred. 426: Heglova dedukcija pojma znanosti;

- v sredo, 29. marca 2023, ob 18. uri: Vodnikova domačija Center: Ali je lahko umna volja zla?,

- v četrtek, 30. marca 2023, ob 19. uri, pred. 325: Realizem in idealizem v Heglovi Fenomenologiji duha.

Predavanja bodo v angleščini.

Dean Moyar je profesor filozofije na Univerzi Johnsa Hopkinsa v Baltimoru (ZDA), kjer poučuje od doktorata na Univerzi v Chicagu leta 2002. Objavil in uredil je številna dela s področja nemške klasične filozofije, še zlasti Hegla, in je avtor knjig Hegel's Value: Justice as the Living Good (2021) in Hegel's Conscience (2011). Trenutno pripravlja zbornik o Moby Dicku v okviru Oxford Studies in Philosophy and Literature.

Več o predavanjih