Simpozij Časopisa za kritiko znanosti

Ob 50. letnici humanistično-družboslovno revija Časopis za kritiko znanosti v soorganizatorstvu z Oddelkom za filozofijo Filozofske fakultete v Modri sobi na Filozofski fakulteti v četrtek, 20. aprila 2023, organizira ČKZ simpozij.

Revija, ki jo je v času študentskih demonstracij v začetku sedemdesetih let ustanovila skupina radikalnih študentov in mlajših intelektualcev, je danes zavezana kritični obravnavi pristopov in teorij družbenih gibanj in alternativnih političnih praks, socialno-ekoloških vprašanj, kulturnih študij in študij spola, znanstveno-tehnoloških sprememb, medijskih in komunikacijskih teorij, rizičnih tehnologij, socialno-pedagoških tem, marginalnosti, hendikepiranosti itd., ki so jih obravnavali domači in tuji avtorji različnih strok.

Simpozij bo vseboval 3 panele s temami, ki so jih uredniki/-ice predstavili v letniku 2022.

9.55–10.00: Uvodni nagovor prof. dr. Marjana Šimenca z Oddelka za filozofijo

10.00–11.00: (1. panel, praktična filozofija, so-moderiranje Katarina Majerhold, Dali Regent, sodelujejo: dr. Marjan Šimenc, Neža Ambrožič)

11.00–11.15: odmor

11.15–12.15: (2. panel, pandemija, moderira Arne Zupančič; sodelujejo: dr. Uršula Berlot Pompe, mag. Tim Prezelj, mag. Barbara Purkart, Urša Geršak)

12.15–12.40: odmor

12.40–13.40: (3. panel, zapatisti, moderira Žiga Brdnik; sodelujejo: Arne Zupančič, dr. Andrej Kurnik, Aigul Hakimova)

Na simpoziju bo na voljo tudi stojnica, na kateri bo mogoče kupiti najnovejše in manj novejše številke ČKZ.

Vljudno vabljeni!

Oddelek za zgodovino, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Predavanje Friederike Kind-Kovács: Kako raziskovati zgodovino otroštva otrok Budimpešte po prvi svetovni vojni