Slikovito izražanje (frazemi, pregovori, reki) v domačem govoru Maksa Pleteršnika

V četrtek, 16. 3. 2023, z začetkom ob 10.15 v Kulturni dvorani pri OŠ Pišece, bodo letos prvič, in to medgeneracijsko, počastili tamkajšnjega zaslužnega rojaka, rojenega in pokopanega v Pišecah, Maksa Pleteršnika (1840–1923), kateremu bo v letošnjem letu, ko mineva 100 let od smrti tega velikega slovaropisca in pedagoga, posvečeno več dogodkov.

Na pobudo Društva Pleteršnikova domačija Pišece so študentke in študenti ter profesorici z Oddelka za slovenistiko Filozofske fakultete v sodelovanju z domačini na terenu preverili in uredili dobljeno narečno gradivo, ki bo predstavljeno in morda dopolnjeno na poučnem interaktivnem srečanju v Pišecah v soorganizaciji z Osnovno šolo Maksa Pleteršnika Pišece. Za spremni program bodo poskrbeli pišeški osnovnošolci.

Prijazno vabljeni na Bizeljsko!

Vabilo

19. 10. 2020