Šmitkov večer: Od Tagoreja do misijonark: raziskovalne poti in povezave med Indijo in Slovenijo

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete vabi na 23. Šmitkov večer, ki bo pod naslovom Od Tagoreja do misijonark: raziskovalne poti in povezave med Indijo in Slovenijo potekal v torek, 28. 3. 2023, ob 18. uri v predavalnici P3 na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo, Zavetiška 5.

Z dr. Ano Jelnikar, znanstveno sodelavko Inštituta za antropološke in prostorske študije ZRC SAZU, se bodo pogovarjali o njenih raziskavah s področja literarnih in kulturnih povezav med (post-)kolonialno Indijo in slovenskim prostorom, o vprašanjih nacionalizmov in univerzalizmov v kontekstu globalnih imperialističnih osvajanj, intelektualnih transferjih, kulturnih imaginarijih in zgodovini krščanstva v Indiji ter nenazadnje o specifičnem položaju in vlogi slovenskih katoliških misijonark v Indiji 20. stoletja. Pogovor bodo vodili doc. dr. Boštjan Kravanja in študenta Kiri Štular in Aljaž Mesner.

Pogovor bo fotografiran in predvidoma sneman.

Vabilo

Izmenjevalnico oblačil PRINESI // ODNESI

Oddelek za zgodovino, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Predavanje Friederike Kind-Kovács: Kako raziskovati zgodovino otroštva otrok Budimpešte po prvi svetovni vojni