Blaž Lovšin uspešno pretekel 160 kilometrov in premagal 6.860 višinskih metrov

Foto: Blaž Lovšin - osebni arhiv

Na edinstveni tekaški preizkušnji Ultra Trail Vipavska dolina je na etapi »Emperor« sodeloval Blaž Lovšin z Oddelka za prevajalstvo na Filozofski fakulteti. Uspešno je pretekel 160 kilometrov in premagal 6.860 višinskih metrov. Med 53. udeleženci je zasedel izvrstno 26. mesto, za kar mu Filozofska fakulteta UL izreka čestitke in priznanje.

Start Ultra Trail Vipavska dolina (UTVV) je bil v Castri (Ajdovščina), v stari rimski utrdbi. Trail je tekače popeljal čez najbolj dih jemajoče razglede preko Golaka in Čavna. Vodil je skozi vinograde, majhne vasice in prečkal impozantni reki Vipava in Hubelj. Na koncu je tekače čakal še epski vzpon na Nanos, kjer so ujeli prekrasne poglede preko Julijskih Alp do Jadrana. UTVV sicer obsega šest tekaških razdalj: 160 km, 106 km, 51 km, 30 km, 13 km in netekmovalni pohod Hike and Wine. Na izvrstni tekaški spektakel prihajajo udeleženci iz več kot 40 različnih držav.

Gostovanje dr. Gregorja Modra in dr. Bare Kolenc na ameriških univerzah

Dr. Bara Kolenc in dr. Gregor Moder (foto: Ana Kovač in Voranc Vogel)

Brumnovo priznanje za gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik

Gradiva Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik