Doc. dr. Nada Marija Grošelj prejela nagrado Vasje Cerarja 2023

Doc. dr. Nada Marija Grošelj je prejemnica nagrade Vasje Cerarja 2023 za najboljši prevod mladinske književnosti. (foto: osebni arhiv)

Letošnja prejemnica nagrade Vasje Cerarja za najboljši prevod mladinske književnosti, ki jo podeljuje Društvo slovenskih književnih prevajalcev (DSKP), je doc. dr. Nada Marija Grošelj, samostojna prevajalka in zunanja sodelavka Oddelka za primerjalno književnost in literarno teorijo na Filozofski fakulteti.

Nagrado je prejela za izjemen prevod dela November v Mumindolu (Mladinska knjiga, 2019) avtorice Tove Jansson.

Utemeljitev nagrade je objavljena na spletni povezavi DSKP.

Iskrene čestitke!

29. 02. 2024

Novosti Znanstvene založbe Filozofske fakultete

27. 02. 2024