Gostovanje koordinatorja izmenjave jezikovnih asistentov z avstrijskega zveznega ministrstva za izobraževanje, znanost in raziskave

Z leve proti desni: Roman Gruden, izr. prof. dr. Irena Samide, mag. Stephan Neuhäuser, dr. Damjana Kern Andoljšek in izr. prof. dr. Nataša Pirih Svetina,

V petek, 1. 12. 2023, je na predavanjih izr. prof. dr. Nataše Pirih Svetina gostoval mag. Stephan Neuhäuser, koordinator izmenjave jezikovnih asistentov z avstrijskega zveznega ministrstva za izobraževanje, znanost in raziskave.

V imenu vodstva Filozofske fakultete ga je sprejela in mu izrazila dobrodošlico prodekanja Filozofske fakultete izr. prof. dr. Irena Samide. Sprejema so se udeležili tudi Roman Gruden z Ministrstva za vzgojo in  izobraževanje, izr. prof. dr. Nataša Pirih Svetina z Oddelka za slovenistiko Filozofske fakultete in dr. Damjana Kern Andoljšek s Centra za slovenščino kot drugi in tuji jezik (CSDTJ). Sledilo je predavanje g. Neuhäuserja, ki je študentom predstavil program izmenjave ter delo jezikovnih asistentov, ju umestil v širši kontekst avstrijskega izobraževanja ter predvsem nagovoril potencialne kandidate za to službo.

Jezikovni asistenti za slovenščino delujejo na koroških srednjih šolah od šolskega leta 2005/06 dalje, trenutno Avstrija zaposluje šest jezikovnih asistentov iz Slovenije. Razpis za zaposlitev je vsako leto objavljen na spletni strani CSDTJ, več o programu pa je mogoče prebrati na spletni povezavi.

Obvestilo o zaprtosti fakultete v času med 1. 5. in 3. 5. 2024

Prvomajski sprevod v Ljubljani leta 1961. Vir: Wikipedia

Gostovanje dr. Gregorja Modra in dr. Bare Kolenc na ameriških univerzah

Dr. Bara Kolenc in dr. Gregor Moder (foto: Ana Kovač in Voranc Vogel)