Konferenca o sodobnem angleškem jezikoslovju (BICLCE)

Med 15. in 17. septembrom 2022 je Oddelek za anglistiko in amerikanistiko Filozofske fakultete gostil 9. konferenco BICLCE na temo sodobnega angleškega jezikoslovja, na kateri sta sodelovala 102 udeleženca (od tega 95 iz tujine). Kljub deževnemu vremenu so bili sodelujoči navdušeni tako nad kakovostnimi prispevki kot bogatim družabnim programom.

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja