Konferenca Suhozidna gradnja na Slovenskem med teorijo in prakso

Utrinek s konference

Utrinek s konference

Včeraj so v Javnem zavodu Park Škocjanske jame, Slovenija uspešno izvedli znanstveno-strokovno konferenco Suhozidna gradnja na Slovenskem med teorijo in prakso. 18 predavanj je prispevalo kar 40 avtorjev iz različnih področij in inštitucij, tematsko pa so posegali v področja arheologije, etnologije, biologije, jezikoslovja, arhitekture, krajinske arhitekture, restavratorstva in pedagogike. Odmore so si krajšali z ogledom dveh razstav Seniki med Kobaridom in Tolminom ter Kamnita preproga Pirana in Lepota kamnite poezije, Istra. Intenzivno celodnevna druženje so zaključili z okroglo mizo na temo »Obrt« ali dediščina, ki jo je moderirala Darja Kranjc

Knjigo povzetkov najdete na tej povezavi. 

Konferenca je nastala v sklopu praznovanja 10. obletnice Partnerstvo kraške suhozidne gradnje in Leto dediščine FF v organizaciji Oddelka za arheologijo Filozofske fakultete (doc. dr. Manca Vinazza), Parka Škocjanske jame, Slovenija (Darja Kranjc) in Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije Območna enota Nova Gorica (Eda Belingar).

Zadnje novice

Interdisciplinarni pristopi k vohalni dediščini v Narodnem muzeju Slovenije

Občinstvo v Narodnem muzeju Slovenije (foto: Mojca Ramšak)

Modra fakulteta prejemnica priznanja Andragoškega centra Slovenije

(Od leve proti desni): mag. Branka Hrast Debeljak, generalna direktorica, Direktorat za srednje in višje šolstvo ter izobraževanje odraslih, Urška Gruden, koordinatorka projekta Modra fakulteta FF pri Centru za izobraževanje FF, doc. dr. Mojca Leskovec, vodja Centra za izobraževanje FF, dr. Nataša Potočnik, direktorica Andragoškega centra Republike Slovenije  (foto: Črt Piksi)

Razstava o delovanju Univerze v Ljubljani v času druge svetovne vojne

Prof. dr. Božo Repe (foto: Božidar Flajšman)