Maryna Shevtsova prejela nagrado Emma Goldman

Dr. Maryna Shevtsova z nagrado

Na Oddelku za sociologijo Filozofske fakultete od lanskega leta gostuje postdoktorska raziskovalka in gostujoča profesorica dr. Maryna Shevtsova, ki je pod mentorstvom prof. dr. Romana Kuharja prejela dvoletno štipendijo za delo na Univerzi v Ljubljani v okviru projekta Eutopia. Maryna Shevtsova, ukrajinska politologinja in borka za človekove pravice, je v septembru na Dunaju prejela prestižno nagrado Emma Goldman za svoje predano znanstveno delo na področju politik enakosti v Vzhodni Evropi. Nagrada, ki jo podeljuje fundacija Flax, ji prinaša štipendijo, s katero bo lahko nadaljevala svoje raziskovalno delo, še naprej pa bo sodelovala z ukrajinsko nevladno organizacijo Equal Opportunities s sedežem v Dnipru in aktivno delovala pri pobudah za pomoč raziskovalkam in raziskovalcem iz Ukrajine. Na Oddelku za sociologijo bo gostovala še v tem študijskem letu, nato pa se odpravlja v Belgijo na KU Leuven.

Iskreno čestitamo!

Novosti Znanstvene založbe Filozofske fakultete

Predstavitev knjige (Internatite. Neslišani glas iz fašističnih taborišč (1940–43) v Trstu in Ljubljani

Predstavitev v Ljubljani (foto: U. S.)

Gostovanje prodekanje Fakultete za zgodovino in filozofijo Univerze Babeş Bolyai v Cluju

Prof. dr. Enikő Rüsz Fogarasi je gostovala na Oddelku za zgodovino.