Nagrada Društva slovenskih filmskih in televizijskih prevajalcev za doc. dr. Silvano Orel Kos

Doc. dr. Silvana Orel Kos

Društvo slovenskih filmskih in televizijskih prevajalcev je podelilo stanovske nagrade, ki kažejo na jezikovno odličnost, pa tudi tehnično iznajdljivost na področju podnaslavljanja. Podelili so tudi šest žanrskih nagrad za dosežke na ožjih strokovnih področjih. Med njimi je nagrado prejela doc. dr. Silvana Orel Kos z Oddelka za prevajalstvo Filozofske fakultete, in sicer za prevod igrane nadaljevanke Tanek led, ki se je lotila aktualne tematike odvisnosti od fosilnih goriv in našega vpliva na podnebne spremembe, zlasti na za spremembe zelo občutljivem območju nad severnim tečajnikom.

Iskrene čestitke!

Več v prispevku na www.rtvslo.si

Sem vzgajala sokola - koncert nemške srednjeveške lirike

Utrinek z dogodka (foto: Klemen Humar)

Prof. dr. Roman Kuhar prejemnik nagrade mentor leta 2023

Prof. dr. Roman Kuhar

Začel se je sejem akademske knjige Liber.ac 2024: Poučujem. Prihodnost oblikujem.

Ministrica za kulturo RS dr. Asta Vrečko, rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Gregor Majdič in podžupan Mestne občine Ljubljana Boštjan Koritnik