Novosti Znanstvene založbe Filozofske fakultete

Pri Znanstveni založbi Filozofske fakultete sta izšli knjigi:

• Johann Georg Lughofer (ur.): Erinnern – Enthüllen – Erzählen: Poetikvorträge österreichischer Autoren  (Slovenske germanistične študije)

Zbirka poetoloških esejev znanih avstrijskih pisateljev, pospremljena s fotografijami Ljubljane priznanega fotografa Bernharda Hinza

Publikacija je na voljo v Knjigarni FF. Do nje lahko prosto dostopate na portalu E-knjige ZUL

• Niko Hudelja: Nemško-slovenski zgodovinski slovar

Pričujoči Nemško-slovenski zgodovinski slovar je razširjena in popravljena ver­zija Nemško-slovenskega zgodovinskega glosarja (2010) in Nemško-slovenskega zgodovinskega slovarja (2012). Slovar nadaljuje začrtano usmeritev in pomeni dopolnilo in nadgradnjo obeh predhodnih izdaj.

Do publikacije lahko prosto dostopate na portalu E-knjige ZUL

Intervju s prof. dr. Mladenom Dolarjem

Prof. dr. Mladen Dolar (foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer)

Predavanje: Trideset let samostojnosti Slovenije

Predavanje: Trideset let samostojnosti Slovenije (avtor slike: Matjaž Brglez)

Predstavitev knjige (Internatite. Neslišani glas iz fašističnih taborišč (1940–43) v Trstu in Ljubljani

Predstavitev v Ljubljani (foto: U. S.)