Novosti Znanstvene založbe Filozofske fakultete

Pri Znanstveni založbi Filozofske fakultete sta izšli knjigi:

• Marko Krevs: Zaznave ljubljanskih sosesk (Razprave FF)

Knjiga predstavlja preučitev prostorskih razlik v zaznavah ljubljanskih sosesk, ki so jih v preučevanem obdobju med letoma 2001 in 2023 skozi svoja stališča izrazili prebivalci Mestne občine Ljubljana. Svoje zaznave sosesk so sporočali in utemeljevali s treh vidikov: priljubljenosti, nepriljubljenosti in strahu. Raziskovalni pristop povezuje humanistično-geografske (fenomenološke), vedenjsko-geografske in pozitivistične, »prostorsko-znanstvene« elemente.

Publikacija je na voljo v Knjigarni FF. Do nje lahko prosto dostopate na portalu E-knjige ZUL.

• Breda Pogorelec: Sociolingvistični spisi: jezikoslovni spisi IV (Jezikoslovni spisi; v sozaložništvu z Založbo ZRC, ZRC SAZU)

V monografiji so zbrana besedila, ki so nastajala v razponu skoraj štiridesetih let delovanja Brede Pogorelec, od 1965 do 2003, torej okvirno od časa zagovora njene doktorske disertacije in docentske habilitacije pa do obdobja upokojitve.

Publikacija je na voljo v Knjigarni FF

Obvestilo o zaprtosti fakultete v času med 1. 5. in 3. 5. 2024

Prvomajski sprevod v Ljubljani leta 1961. Vir: Wikipedia

Gostovanje dr. Gregorja Modra in dr. Bare Kolenc na ameriških univerzah