Novosti Znanstvene založbe Filozofske fakultete

Pri Znanstveni založbi Filozofske fakultete sta izšli knjigi:

• Nina Petek, Sebastijan Pešec (ur.): V iskanju Buddhe: sprehodi po krajinah budistične filozofije

V monografiji V iskanju Buddhe: sprehodi po krajinah budistične filozofije svoje raziskovalne izsledke iz srečevanj s tremi temeljnimi vejami budizma, namreč theravāda, mahāyāna in vajrayāna, ter njihovimi raznovrstnimi tokovi predstavijo nekateri raziskovalci in raziskovalke z Oddelka za filozofijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, ki v svoja primarna raziskovalna področja vključujejo tudi premisleke o budistični filozofiji. Prispevki se dotikajo raznovrstnih tematik, vsi pa z različnih perspektiv nagovarjajo tisto, kar predstavlja samo jedro budističnega nauka in odgovarja na preprosto in hkrati zagonetno vprašanje – kje je Buddha?

Publikacija je na voljo v Knjigarni FF. Do publikacije lahko prosto dostopate na portalu E-knjige ZUL.

• Nina Petek, Ciril Horjak (ur.): O zajcu na Luni: budistična zgodba v risbah s šestimi premisleki

Knjižica je prvi poskus zgodbe v risbah v slovenskem prostoru, ki snov črpa iz bogate literarne in filozofske tradicije budizma. Ideja o pripravi budistične zgodbe v risbah se je začela snovati tekom izvedbe projekta O zajcu na Luni in drugih živalih iz budističnih logov, ki je potekal v okviru Evropske noči raziskovalcev 2022/2023 – Humanistika, to si ti! (Človek živali, žival človeku)

Publikacija je na voljo v Knjigarni FF. Do lahko prosto dostopate na portalu E-knjige ZUL

Evropska akademija o mladinskem delu