Obisk madžarskega veleposlanika

Filozofsko fakulteto je v sredo, 3. 2. 2022, obiskal madžarski veleposlanik nj. ekselenca Andor Ferenc Dávid v spremstvu direktorice Madžarskega kulturnega centra – Lisztovega instituta Bíborke Molnár-Gábor in lektorja za madžarski jezik Tamása Kruszlicsa. Z dekanjo prof. dr. Mojco Schlamberger Brezar so se pogovarjali o možnostih sofinanciranja uvedbe prvostopenjskega študija madžarskega jezika s prevajanjem, ki ga pripravljata Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje in Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete. Posebej so izpostavil potrebe po prevajalcih in tolmačih z madžarščino, ki kljub dejstvu, da je madžarščina jezik sosednje države in da so v obeh državah jezikovne manjšine, še vedno ostajajo velike.

Zadnje novice

Začel se je sejem akademske knjige Liber.ac 2024: Poučujem. Prihodnost oblikujem.

Ministrica za kulturo RS dr. Asta Vrečko, rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Gregor Majdič in podžupan Mestne občine Ljubljana Boštjan Koritnik

Evropska akademija o mladinskem delu

Sodelujoči študenti in mentorji na tretji Evropski akademiji o mladinskem delu

Ddr. Verena Vidrih Perko in izr. prof. dr. Andrej Gaspari prejemnika Valvasorjeve nagrade