Obisk veleposlanika Republike Čile

V ponedeljek, 21. 2. 2023, so Filozofsko fakulteto obiskali novoimenovani veleposlanik Republike Čile, pristojen za Slovenijo, Nj. Eks. g. Rodrigo Olsen, prvi sekretar g. Renato Gómez in častni konzul Republike Čile v Sloveniji g. Matjaž Medvedšek. Delegacijo je sprejela dekanja, prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar, spremljale pa so jo predstavnice kateder za španski jezik, književnosti in didaktike Oddelka za romanske jezike in književnosti Filozofske fakultete. Poleg konkretnih kulturno-umetniških in akademskih projektov na področju filma, literature in akademskega sodelovanja, si čilska delegacija želi, da skupaj na Filozofski fakulteti organiziramo dogodek, posvečen obeležitvi petdesete obletnice vojaškega udara v Čilu leta 1973 kot ohranjanje spomina, da se kaj takega nikoli več ne bi ponovilo. Veleposlanik se je v četrtek dopoldan srečal tudi s študentkami in študenti. Predstavil je aktualno dogajanje v Čilu in odgovarjal na vprašanja.

Zadnje novice

Predstavitev projekta Evropska noč raziskovalcev 2024/2025 – Humanistika, to si ti!

Vsi govorci na novinarski konferenci (foto: Katja Kodba, STA)

Prof. dr. Marta Verginella na XX. mednarodnem festivalu zgodovine v Gorici

XX. mednarodni festival zgodovine je potekal v Gorici (foto: https://www.estoria.it/)

MMC: Posvet ob stoletnici cenjenega konservatorja in umetnostnega zgodovinarja